Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.
Witam, mam pytanie, staram się od jakiegoś czasu pogadać z opiekunem, no i jedyne, co na razie usłyszałem w myślach, to tekst "Lubię się dławić sosem z fabryki" (lub papryki, ale raczej fabryki :P). Wiedziałem, że tego nie pomyślałem, to się samo pojawiło, ale wiem, że to też nie jest tekst od opiekuna, w końcu nie czułem żadnej miłości w tej myśli, a jedynie jakieś neutralne uczucie, lub negatywne, ale raczej podchodzące pod coś neutralnego. Staram się dalej pogadać z opiekunem, ale z mizernym skutkiem... :<
Macie jakiś pomysł, co zrobić? :D
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
hahaha :D

Śmieszne z tym sosem. Co do opiekuna, trzymaj w sobie ta chęć pogadania z nim, spróbuj się tez wyciszyć, np. przed snem, i wtedy poprosić o to by ci sie zamanifestował. Pozdrów go w myślach, wyraz swoja wdzięczność ze jest z Toba, za jego opiekę, powiedz wprost ze chcesz moc z nim byc w kontakcie. Rob jak czujesz.

Co do samego kontaktu - nie rób sobie tylko wcześniej jakich wyobrażeń, w stylu ze nagle ci coś powie słowami. To może być o wiele bardziej nieuchwytne (i raczej będzie, a przynajmniej w moim przypadku tak bylo i jest do tej pory ) . W każdym razie poczujesz to w sobie. Powodzenia : -)
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
W takim razie mam nadzieję, że wraz ze wzrostem wibracji uda mi się z nim porozumieć bardziej po polsku (lub obrazowo, bylebym wszystko rozumiał dokładnie), niż tak nieuchwytnie. W końcu Darek Sugier z nimi gadał w myślach! :D
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
Opiekun, jeśli masz na myśli swoje Wyższe Ja, a nie jakiegoś Plejadianina czy innego kosmitę myślę, że rzadko przejawia się jako słyszalny obcy głos. Wyższe Ja jest częścią Ciebie więc rozmowa z nim przypomina bardziej bardzo głęboką refleksję, cichy dialog wewnętrzny między częścią Ciebie która jest nieskończenie mądra i wyrozumiała (moje wyższe ja jest też przy tym bardzo sarkastyczne :D) a tą częścią Ciebie z którą się aktualnie bardziej lub mniej utożsamiasz.

Wraz z progresem świadomości utożsamienie staje się coraz słabsze, Ty i Wyższe Ja stajecie się powoli jednym i tym samym :) wtedy rozmowa z nim staje się jeszcze mniej hm dialogiem a bardziej po prostu świadomością różnych opcji, procesów i możliwości, które pojawiają się w głowie jako mniej lub bardziej oczywiste :)

A te frytki - hahah :D to pewnie jakaś myśl z eteru którą wyłapałeś albo zlepek myśli :D.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Gdy pojawiła mi się ta myśl w głowie, pomyślałem "WTF?", a po chwili zaśmiałem się pod nosem z głupoty tej myśli. :D

Czy ten cichy dialog może wyglądać jak rozmowa z samym sobą w myślach? :P
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
U mnie to tak czasem wygląda :) albo jak rozmowa, albo po prostu nagle sobie uświadamiam różne rzeczy - zależy w jakim jestem stanie i jakiej konfiguracji energetycznej :).

Tylko uwaga! Żeby nie mylić tego, bo umysł ogólnie lubi sobie pitolić, nie chodzi o pitolenie umysłu ani o gadki szmatki. Ten dialog jest raczej bardzo wyciszony, pod jego wpływem myśli ucichają i znikają, przynosi ukojenie i zrozumienie :). Dialog z Wyższym Ja nigdy nie prowadzi do większej ilości wątpliwości niż na początku.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Byłbym wdzięczny za Rozwiniecie tego tematu :P Najlepiej dość obszernie i z osobistymi spostrzeżeniami NIaf
Avatar użytkownikaAdmirAder Mężczyzna
Człowiek
 
Imię: Dawid
Posty: 11
Dołączył(a): 06 lis 2009, 04:20
Lokalizacja: :P
Droga życia: 33
Typ: 5w4
Zodiak: baran/Waż
hmm ... ja wiem. Nie widzę żadnej innej rady poza tym, żeby go przywołać w myślach, spytać czy istnieje. Od momentu kiedy to zrobimy, zdecydujemy ze chcemy mieć z nim kontakt, ten kontakt się sam nawiąże. Tu nie ma jakiś niesamowitych, skomplikowanych recept, to osobiste poszukiwanie, im bardziej intuicyjne i proste tym lepiej.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
Jak by dało rade dowiedzieć się kim jest ten opiekun dokładnie bo jak narazie zrozumiałem ze chodzi o "wyższe JA" :D
Avatar użytkownikaAdmirAder Mężczyzna
Człowiek
 
Imię: Dawid
Posty: 11
Dołączył(a): 06 lis 2009, 04:20
Lokalizacja: :P
Droga życia: 33
Typ: 5w4
Zodiak: baran/Waż
Hm, ja odczuwam ze opiekun nie jest wyższym Ja. Opiekun to odrębny byt astralny, który pomaga Ci w życiu. Wyzsze Ja w sumie tez, z tym ze to twoja własna świadomość i intuicja.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
luth napisał(a):Opiekun, jeśli masz na myśli swoje Wyższe Ja, a nie jakiegoś Plejadianina czy innego kosmitę myślę, że rzadko przejawia się jako słyszalny obcy głos. Wyższe Ja jest częścią Ciebie więc rozmowa z nim przypomina bardziej bardzo głęboką refleksję, cichy dialog wewnętrzny między częścią Ciebie która jest nieskończenie mądra i wyrozumiała (moje wyższe ja jest też przy tym bardzo sarkastyczne :D) a tą częścią Ciebie z którą się aktualnie bardziej lub mniej utożsamiasz.

Wraz z progresem świadomości utożsamienie staje się coraz słabsze, Ty i Wyższe Ja stajecie się powoli jednym i tym samym :) wtedy rozmowa z nim staje się jeszcze mniej hm dialogiem a bardziej po prostu świadomością różnych opcji, procesów i możliwości, które pojawiają się w głowie jako mniej lub bardziej oczywiste :)


Kochani wszystko w tym temacie napisała Luth, jeżeli chcecie żyć dalej w niewoli to droga poprzez "opiekuna" jest jak najbardziej skuteczna.
Pozdrawiam
Avatar użytkownikairina Kobieta
wolna wola
 
Imię: Irin
Posty: 140
Dołączył(a): 01 lis 2010, 16:01
Więc rozmowa z "opiekunem" to tzw. channeling?
To wszystko zmienia postać rzeczy, do tej pory myślałem, że opiekun i wyższe ja, to to samo!

Skoro tak, to opiekunem jest inna istota, z którą możemy pogadać, która ma humory, swoje własne cechy, przez co możemy, jak to ujęła irina, "żyć dalej w niewoli" (uzależnić się od niego). Z drugiej strony od wielu słyszałem, że opiekunowie nie pozwalają na uzależnienie się od siebie, dlatego właśnie starają się wskazać dobrą drogę i pomóc z jak najmniejszym ich udziałem, przez co nieraz udają, że ich niema (nie odzywają/ukazują się), póki to nie jest naprawdę potrzebne i zgodne z dalszym rozwojem.

Natomiast "Wyższe Ja" objawia się intuicją i świadomością dobrego wyboru (zgodnym z osobistym rozwojem).

Chcę wiedzieć, czy dobrze myślę?
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
Zgodnie z zasadą wolnej woli i suwerenności świadomości, "opiekun" nie ma prawa ingerować. W wielu przypadkach dzieje sie tak na prośbę samego zainteresowanego kontaktem z opiekunem. Podkreslic należy z całą stanowczością, że żadnemu z nas taki "opiekun" nie jest do niczego potrzebny, ponieważ to jak to nazwałeś "wyższe ja" czyli pęk indygo jest nim i w nim zawiera się cała wiedza kreacji.
Pozdrawiam
Avatar użytkownikairina Kobieta
wolna wola
 
Imię: Irin
Posty: 140
Dołączył(a): 01 lis 2010, 16:01
Irina, w sumie to masz racje ze najlepiej skontaktować się z wyższym Ja. Ja na razie intensywnie gadam z moim przewodnikiem i jestem ciągle na etapie fascynacji tym faktem, lubię ta świadomość ze jest przy mnie i ze go mogę spytać o wiele nurtujących mnie spraw, których teraz mam sporo.
W perspektywie mam jednak w planach próby dotarcia do mojego prawdziwie wewnętrznego głosu, bo jednak na dłuższa metę zdobyć samodzielność.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
Jeżyno,
tak długo jak bedziesz rozmawiać z przewodnikiem, tak dlugo bedziesz miała utrudniony dostęp do świadomości, peku indygo. Lepiej tego zaprzestań jak najszybciej.
Pozdrawiam
Avatar użytkownikairina Kobieta
wolna wola
 
Imię: Irin
Posty: 140
Dołączył(a): 01 lis 2010, 16:01

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość