Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.
Witam, niedawno natknąłem się na tłumaczenie pewnej książki. Nie jest ona przetłumaczona jeszcze do końca, ale pewna część materiału już jest gotowa. Link do niej: http://www.paranormalne.pl/index.php?sh ... 20715&st=0

Po przeczytaniu tego nieźle się zaniepokoiłem (nienawidzę swojej wrażliwości na informacje, które ostrzegają przed czymś strasznym), a tylko z wami mogę się tym podzielić. Największym powodem mojego zaniepokojenia się jest przedstawienie tam pewnego jakby dowodu na to, że ruch "New Age" jest nieco niezbyt, jakby to powiedzieć, oświecający, a wręcz na odwrót.

Pragnę znać wasze zdanie na ten temat, oczywiście uprzednio proszę o przeczytanie tego, co jest w linku. Chciałbym, abyście rozwiali moje wątpliwości, które się pojawiły po przeczytaniu tego... Przez takie wątpliwości po prostu nie mam ochoty się "rozwijać duchowo", bo nie umiem przystąpić do czegoś, co wywołuje u mnie niepokój.
Ostatnio edytowano 12 gru 2010, 01:27 przez misterix, łącznie edytowano 1 raz
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
Przez takie wątpliwości po prostu nie mam ochoty się "rozwijać duchowo", bo nie umiem przystąpić do czegoś, co wywołuje u mnie niepokój.

Widzisz jaka manipulacja ? Już się boisz więc koniec z rozwojem świadomości, o to im chodzi.
Trzynasty
 
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
Zresztą co tutaj jest takiego niesamowitego ?

Istoty podległe niższej jaźni, uwięzione w iluzji ego, strachu i władzy działają typowo matematycznie. Automatycznie. Stąd te wszystkie jasne fakty. Wśród całego systemu istoty które chcą uzyskać strach i władzę muszą mieć dostęp, otworzyć na te wibracje ludzi a ty zwyczajnie się na to otwierasz bojąc się więc już mają nad tobą władzę.

Niema się czego bać, ich czas się już skończył, teraz co najwyżej wystraszony gadek w gniewie przez co się wykrwawi może zbić parę szklanek i to tylko tych które ma pod ręką.
Ostatnio edytowano 12 gru 2010, 01:21 przez Trzynasty, łącznie edytowano 1 raz
Trzynasty
 
Trzynasty napisał(a):Widzisz jaka manipulacja ? Już się boisz więc koniec z rozwojem świadomości, o to im chodzi.


Taaak, może i manipulacja, ale dlatego właśnie proszę, żeby ktoś to przeczytał i podzielił się swoim zdaniem. Czytając to czułem niepokój, jestem na tym punkcie bardzo przewrażliwiony, ale dlatego też chyba łatwo mnie zmanipulować, podczas gdy po prostu staram się mieć otwarty umysł. Niesamowite są dla mnie te powiązania, dotyczą samej symboliki, ale wiele rzeczy, w tym ruch New Age ma związek z tym jednym symbolem, który jest związany z przykrymi skutkami. Tak właśnie jest, gdy jestem głodny wiedzy i czytam przez cały czas, jakie coś jest dobre. Z biegiem czasu zaczynam w to wierzyć. Po chwili pojawia się informacja sprzeczna, a wraz z nią niepokój i wszystko się mąci. Jednak gdy się temu przyjrzałem bliżej, to sam rozwój duchowy jest dobry, ale ważne, żeby nie przywiązywać się do religii, ruchów, kultów, czy innych ugrupowań. Sam zaczynam powoli myśleć, że każdy powinien się wziąć za rozwijanie miłości, a nie tworzenie jakichś kanałów i konstrukcji związanych z ruchem New Age, umożliwiających przejście jakiegoś wspaniałego promienia, który "pomoże" w rozwoju duchowym.
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
Nie staraj się mieć otwartego umysłu, a otwórz serce :) jeśli tego chcesz to to zrobisz, nie prowokuj jak to mówisz umysłu i na siłe nie chcij go mieć otwartego :) chociaż można i tak :) ale ja gdy zrobię kupę to spuszczam wodę, nie dyskutuje nad jej zapachem konsystencją itp
masz wybór
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
Jaki ma sens otwieranie serca na coś nieznanego? Nie lepiej przedtem zbadać czy to przypadkiem nie zaszkodzi?

Jeśli zacząłeś o kupie, to patrz na to! - Widzę coś brązowego, jestem głodny. Mogę od razu to zjeść, ale jednak wolę powąchać czy przypadkiem nie śmierdzi, ewentualnie dotknąć, lekko polizać, posmakować, sprawdzić, czy się nadaje na pożywienie.
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
Jeśli masz otwarte serce nie ma nieznanego, nie boisz się niczego i nic nie możesz stracić bo tam jesteś TY

możesz wszystko :) ja mogę ci jedynie coś pokazać a co zrobisz zależy od ciebie
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
No tak, masz mnie, masz rację. :)

Jednak czy w tym wypadku ma sens otwieranie serca na "NWO"? Czy to będzie dobry wybór?
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
zrób jak uważasz to twoja lekcja i twoje poznanie :) spostrzeżesz i tak, że nie masz w sobie strachu i on nie występuje na zewnątrz, choć może ci się tak wydawać :)
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
Ta lekcja mnie dręczy co kilka dni, ostatnio zaobserwowałem takie koło - najpierw czytam same pozytywne rzeczy, jestem bardzo pozytywnie nastawiony, staram się wtedy rozwijać duchowo, otwierać się, a później trafiam na jakiś artykuł, który mnie przekonuje, że ten rozwój nie jest dobrą drogą, przez co mam w sobie bardzo mieszane uczucia, czasami nawet poczucie winy, jednak po chwili za sprawą jakiegoś innego artykułu, albo osoby znów zaczynam kroczyć ku rozwojowi duchowemu. I te koło się wciąż zatacza! Zaczynam się czuć jak na kołowrotku, widocznie czegoś nie rozumiem. :-k

Edit.

Właśnie zrozumiałem. Przeczytałem to co napisałem i odpowiedź uzyskałem już na samym początku.
Jak wiadomo, choroby powinno się leczyć u ich korzeni, a nie objawów, by je wyleczyć. To samo ma sens w wielu innych sytuacjach, takich jak ta. "najpierw czytam" - zrozumiałem, że powinienem przestać czytać artykuły, doświadczenia innych, a sam teraz zacząć w sobie odkrywać prawdę, nie jestem jeszcze pewien, czy aby na pewno o to chodzi, ale powoli się w tym utwierdzam. :)
Ostatnio edytowano 12 gru 2010, 02:08 przez misterix, łącznie edytowano 1 raz
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
pamiętaj, że jesteś czymś więcej niż Ci się wydaje :)
=D>

http://www.youtube.com/watch?v=HIcBdxAK4Ik
Don Juan Matus Mężczyzna
 
Posty: 239
Dołączył(a): 10 maja 2009, 11:03
Lokalizacja: Białystok
Więc chcę postawić jeszcze jedno pytanie, co wy sądzicie o tym całym ruchu New Age? Wiem, że chodzi o erę wodnika, to jest wydarzeniem, ale także ruchem. Są ludzie robiący pewne rzeczy pod wpływem ruchu New Age, które z pozoru mają pomóc w nadchodzących zmianach, jakie sprowadza era wodnika, jednak jak symbole pokazują w tłumaczeniach tej książki, ruch ten wcale nie przyśpiesza rozwoju, a raczej go spowalnia, dlatego bardzo chciałbym znać zdanie na temat tego ruchu kogoś, kto jest w tym bardziej obeznany. :)
misterix Mężczyzna
 
Posty: 72
Dołączył(a): 21 lis 2010, 22:57
misterix, wycisz umysł i zapytaj bardzo głębokiego siebie - czy rozwój duchowy prowadzi do czegoś złego i zwodzi Cię z dobrej ścieżki? Odpowiedzi jaką uzyskasz możesz w 100% zawierzyć, w przeciwieństwie do naszych odpowiedzi, z których każda jest prywatną prawdą każdego z nas :).

Też się swojego czasu natknęłam na to to, ale po prostu ... no nie wiem moim zdaniem to są brednie i tyle. Może jeszcze zależy w jaki sposób ktoś traktuje rozwój duchowy, ale jak dążysz do światła, do bycia bardziej świetlistym, pełnym miłości i jedności, jeśli Twoja percepcja się poszerza a Ty pozostajesz spokojny w najgłębszym wnętrzu - czy jest w tym coś złego? :)

Gdy pojawi się jakiś wartościowy przekaz, druga strona musi wypuścić bubel, aby wprowadzić chaos i zneutralizować :). Myślę, że sporo można znaleźć takich i innych bublów ;)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
kolejna iluzja wymyslona na potrzeby marketingu ... 8) i dla ludzi chcacych byc ''innymi'' myslacych ze poznali wszystkie tajemnice zycia i nie zycia ;) hipokryzja w zywe oczy .... 8)

zapewne wielu juz to lyknelo, lyknie to tak jak z New Age itd :lol:

ten kto WIE jak jest po prostu to powinien WIEDZIEC :wink: ( a nie zarabiac na kolejnych naiwnych ''poszukujacych '' )
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron