Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Bojkotuj TVN

Post 03 lis 2010, 19:56

Do bojkotu TVN, TVN24 oraz produktów tam reklamowanych wzywa grupa publikująca na profilu „W TVN się reklamujesz, twoich rzeczy nie kupuję” na popularnym portalu Facebook. Organizatorom kampanii społecznej chodzi o to, aby wywrzeć nacisk na stacje koncernu ITI, które prezentując antyspołeczną politykę napuszczają poszczególne grupy obywateli na siebie.

„Od roku 2005 r. stacja TVN, oraz inne stacje korporacji medialnej ITI aktywnie włączyła się w walkę polityczną w Polsce i niestety nie w charakterze recenzenta politycznych wydarzeń, ale jako strona. Trzeba zaznaczyć: jako strona bardzo agresywna w swojej retoryce. Co jednak jest najbardziej niepokojące, to fakt dzielenia Polaków, które regularnie odbywa się na antenie tej stacji. Strategia ta wydaje się mieć cele ściśle polityczne i realizowana jest mimo iż tak drastyczne łamanie standardów dziennikarstwa niesie za sobą ryzyko finansowych strat.” – czytamy w zamieszczonym na profilu liście otwartym skierowanym do jednego z głównych reklamodawców stacji.

Autorzy celnie charakteryzują dwubiegunową i nachalną wizję naszego społeczeństwa, lansowaną przez mainstreamowe media: „By nie być gołosłownym opiszę ten podział posługując się cytatami. Podział, który tworzy stacja, jak powiedział Wajda (na spotkaniu politycznym polityka PO) „zaprzyjaźniona”. Otóż w wizji świata promowanym przez TVN, nie ma Polaków. Są za to z jednej strony „niewykształceni, z prowincji, ciemnogrodu, ubodzy, brzydcy sfrustrowani, zmarginalizowani przez transformację, tęskniący za PRL, zagubieni i opętani z nienawiści”. Z drugiej zaś „jasna Polska”, ludzie „wykształceni, bogaci, piękni, wolni, postępowi”. Wizja ta promowana jest głownie w programach publicystycznych, satyrycznych, informacyjnych, czyli przez większość czasu antenowego.”

Pełen tekst przykładowego listu dostępny jest TUTAJ. http://www.facebook.com/BojkotTVN?v=wall

Organizatorzy zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcję społeczną, której celem jest nacisk na stacje telewizyjne TVN i TVN24, które aspirując do odgrywania roli politycznej od dawna konsekwentnie polaryzują społeczeństwo, tworząc coraz głębsze podziały wśród społeczeństwa. – Chcemy w skuteczny sposób się temu sprzeciwić, dlatego prowadzimy bojkot wszelkich produktów, które reklamowane będą na antenie TVN i TVN24. Dotyczy to produktów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. – oświadczają na swojej stronie internetowej. Jak można tam przeczytać, do protestu zainspirowała ich wypowiedź jednego z blogerów salonu24: „To Wasze kłamstwo założycielskie, fundament podziału społeczeństwa, na którym dzień po dniu, miesiąc po miesiącu wzrastało coraz większe zło; eskalacja niechęci,agresji, animozji, kłamstw, półprawd, poczucia krzywdy, pretensji, coraz częściej nienawiści; milczenie milionów ludzi z obawy przed ostracyzmem towarzyskim czy zawodowym, odrzuceniem, wyśmianiem, upokorzeniem, wykluczeniem z dyskursu.”

Źródło: Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://wolnemedia.net/aktywizm/bojkotuj ... ment-29847
Avatar użytkownikaTorton Mężczyzna
Idąc do przodu...
 
Imię: Marcin
Posty: 25
Dołączył(a): 10 paź 2010, 14:25

Re: Bojkotuj TVN

Post 03 lis 2010, 20:15

szczytny cel ...
ale nie oglądam wiec nie wiem co reklamują :D

Coca coli i tak nie pije.
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5

Re: Bojkotuj TVN

Post 03 lis 2010, 20:18

Ja też nie ;) Niech zrobią listę, do której każdy będzie dopisywał czego nie kupować :)
Avatar użytkownikaICUByMyMind Mężczyzna
Just looking around reality
 
Posty: 36
Dołączył(a): 06 paź 2010, 22:29
Droga życia: 55

Re: Bojkotuj TVN

Post 04 lis 2010, 10:09

Heh, od 5-ciu lat nie mam odbiornika TV i mam święty spokój.
Zdumiewa mnie, jak wielu ludzi czuje się zdanych na łaskę nieznanych mocy i jak pieczołowicie to ukrywa. C.G.Jung
http://bliscynieodchodza.wordpress.com/
Avatar użytkownikaHaruki Mężczyzna
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 paź 2010, 14:52
Lokalizacja: Arrakis (Arrakin)
Droga życia: 33
Zodiak: Bliżnięta

Re: Bojkotuj TVN

Post 05 lis 2010, 00:10

Czasem looknę w TV ale oglądam nie to co nachalnie wali po gałach ale to co chcę obejrzeć. Głównie jednak jeśli już to oglądam filmy na DVD a więc w pewnym sensie jestem niezależny. A polityka czy gospodarka to jeden duży szajs zwany przez niektórych 'Matrix' Reszta tu: http://www.DavidIcke.pl
Never Say Never...
Avatar użytkownikaCrAxMaN Mężczyzna
Stop This Madness...
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14 paź 2010, 15:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Bojkotuj TVN

Post 06 lis 2010, 06:53

Ja też nie zaśmiecam sobie umysłu informacjami z tv i radio.
Avatar użytkownikaCyborg Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 209
Dołączył(a): 08 maja 2010, 15:15

Re: Bojkotuj TVN

Post 31 sty 2011, 21:28

Ja bym najpierw, jeśli idzie o gry polityczne, zbojkotował Radio Maryja :D (ale to się raczej nie spodoba osobom, które chcą bojkotować TVN :) ). A tak już na serio - niepodba mi się źródło podanej informacji o bojkotowaniu TVNu...
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Re: Bojkotuj TVN

Post 31 sty 2011, 22:23

też nie oglądam przestałem po tragedii smoleńskiej jak wyszły kłamstwa tvn
a co do radia maryja
wystarczy wejc samemu posłuchać
http://www.radiomaryja.pl/
merkaba Mężczyzna
czas ucieka-wiecznosć czeka
 
Imię: krzysztof
Posty: 95
Dołączył(a): 31 paź 2010, 11:46
Droga życia: 33
Zodiak: smok

Re: Bojkotuj TVN

Post 01 lut 2011, 12:00

No faktycznie Radio Maryja robi z katastrofy smoleńskiej niezły biznes i grę polityczną. W sumie to nawet nie wiedziałem żę na taką skalę...
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości