OBE, pionierzy świata astralnego i ich odkrycia, techniki eksploracji Astralu i nasze przeżycia.
Dzisiaj kolega podzielił się ze mna swoim doświadczeniem.

Opowiadał mi o tym, jak jego przyjaciel podczas podróży astralnej zawitał w jego pokoju (gdy ten spał) i wszedł w sen śpiącego kumpla.

Czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Czy dałoby się wejść komuś do głowy i porozmaiwać z nim podczas snu? Może nawet śnić wpsólnie świadomie? - w tym wypadku podróżujący astralnie, mógłby uświadamać śpiącemu, że to sen.
Nargan Mężczyzna
Hyh..
 
Imię: Mariusz
Posty: 17
Dołączył(a): 22 wrz 2010, 23:01
Droga życia: 8
Zodiak: Ryba
Wg mnie, komunikacja z drugą osobą podczas świadomego snu nie jest możliwa. Sen to twoje nieświadome wyobrażenia, w świadomym śnie już masz kontrolę nad tym co się tam dzieje. Ale to wszystko dzieje się tylko w twojej głowie. Są osoby które uważają, że sen nie jest produktem twojego umysłu tylko jakimś życiem w innym wymiarze czy świecie, ja uważam, że to jest tylko projekcja umysłu.

Inna sprawa, jeśli mowa o wyjściu z ciała, oobe czy bilokacji. Tam ponoć można się spotkać, ponieważ w odróżnieniu od snu, nie jest to wytwór twojej wyobraźni.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół
Nie będę się sprzeczać dlaczego komunikacja z inną osobą podczas snu jest niemożliwa :D

Gdyby jednak ktoś chciał spróbować tego dokonać to tutaj w linku jest jak to zrobić:

http://www.obeforum.pl/podroze-ospuo-f19/podroz-do-snu-innej-osoby-technicznie-t2255.html
I took a walk around the world to ease my troubled mind
I left my body laying somewhere in the sands of time
I watched the world float to the dark side of the moon
I feel there is nothing I can do
Avatar użytkownikazet Mężczyzna
 
Posty: 114
Dołączył(a): 19 lip 2010, 19:19
Przeczytałem i mam pewne zastrzeżenie. Napisałeś na obeforum, że twoi 'testerzy' nic nie pamiętali z nocy, dlatego nie wiem za bardzo na jakiej podstawie wysnułeś stwierdzenie że byłeś w ich snach czy jakoś się z nimi komunikowałeś. Uważam, że w swoim kontrolowanym śnie stworzyłeś te osoby i nic więcej. Przynajmniej tak to wygląda.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół
Jak dla mnie zobaczyć znaczy uwierzyć :)

Myślę że też powinieneś spróbować, bez nastawiania się z góry na negatywny wynik, jest to furtka do "praktycznego" zastosowania OBE/LD w życiu codziennym.


Pierwsze doświadczenia które mnie przekonały że to co w LDekach robię ma wpływ na życie tutaj, a tym samym dziej się naprawdę były dość przypadkowe :D

Jedną z moich ulubionych początkowo w LD był seks z każdą kobietą jakiej sobie zapragnąłem :D
Wiadomo to tylko sen więc tak jak by nigdy nic nie było ;)

Po jakimś czasie zaczęło dochodzić do dziwnych zdarzeń w świecie fizycznym :D

Jednym z lepszych było jak idąc na mszę do kościoła mijałem się z dziewczyną z którą nigdy nawet nie rozmawiałem , za to w astralu było nam całkiem fajnie :) Szliśmy zna przeciwka i w pewnym momencie, będąc ode mnie około 20 metrów się zatrzymała, wbiła we mnie rozmazany wzrok że aż mną zachwiało. Tego typu akcji było więcej, z różnymi osobami.

To że śniłem z innymi osobami stwierdzam po informacjach które uzyskiwałem, zazwyczaj miały bardzo dużą celność. Najlepsze trafienia miałem gdy, "chodziłem" z jakąś dziewczyną i w snach pytałem ją co naprawdę czuje, jak ona to widzi itd. Zazwyczaj odpowiedzi ze snów były całkiem niewiarygodne i różne od tego co słyszałem fizycznie, po czym mijały tygodnie lub miesiące i odpowiedzi ze świata fizycznego stawały się iluzją a te z LDeków rzeczywistością :)

Od razu ostrzegam że nie chcesz wiedzieć co myśli o Tobie kobieta(każda) z którą jesteś :D
I took a walk around the world to ease my troubled mind
I left my body laying somewhere in the sands of time
I watched the world float to the dark side of the moon
I feel there is nothing I can do
Avatar użytkownikazet Mężczyzna
 
Posty: 114
Dołączył(a): 19 lip 2010, 19:19
hahahah... :D
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
zet napisał(a):Myślę że też powinieneś spróbować, bez nastawiania się z góry na negatywny wynik, jest to furtka do "praktycznego" zastosowania OBE/LD w życiu codziennym.


Jak czytałem "foldery reklamowe" LD to poza wirtualnym bzykaniem takie obietnice były bardzo zachęcające, tj. rozwój konkretnych możliwości. Jeśli chcemy nauczyć się pływac to robimy to w LD i automatycznie oswajamy sie z taką sytuacją, wynosimy jakieś doświadczenia i tak dalej. Jednak czy jesteś w stanie z technicznej strony napisać na przykładzie np. dajmy na to - nauki gry na saksofonie - jakie są róznice miedzy podejmowaniem się tego w OBE a LD ?
III
 
Wg mnie, podczas LD można co najwyżej np. przełamywać strach przed wysokością, bo jak wspomniałeś III, człowiek oswaja się z taką sytuacją. Stanie sobie podczas LD na wysokim wieżowcu, patrzy w dół, ponieważ wie, że to sen, to nie obawia się jakoś szczególnie upadku, nie czuje takiego lęku. Powtarzanie tej czynności może pomóc w przełamaniu strachu w rzeczywistości. Jednak nauka np. grania na saksofonie nie jest możliwa ponieważ w LD to śniący wszystko tworzy np. dźwięki. Może dmuchać i przyciskać jakkolwiek a muzyka może nawet brzmieć jak wydawana przez pianino. No na tym polega właśnie kontrolowany sen.

Zet, sam napisałeś, że doświadczenia, które Cię przekonały, było dość przypadkowe. Domyślam się, że nie bez powodu pytasz dziewczyny co czuje, widocznie wydawało Ci się, że myśli co innego niż powiedziała, dlatego w śnie powiedziała to co chciałeś usłyszeć (takie tylko moje przypuszczenie, gdyż uważam, że sen to tylko projekcja umysłu śniącego). Widzę, że jesteś doświadczonym oneironautą, nie masz większych problemów, jak twierdzisz, z rozmową z innymi osobami w ich snach, więc może spróbuj wyciągnąć informacje, które można szybko zweryfikować i nie będzie w nich przypadku. Wtedy nie potrzeba nawet potwierdzenia drugiej osoby, że pamięta sen, w którym rozmawialiście o czymś konkretnym. Np. zapytaj o imię panieńskie matki, ksywkę ze szkoły albo niech coś napisze na kartce i we śnie zapytaj jakie zdanie się na niej znajduje. Szybko można zweryfikować a szansa na przypadek znikoma. Myślę, że w przypadku częstych rozmów nie będzie dla Ciebie to problemem:) Poza stwierdzeniem 'nie wierzę Ci, że taki test przeprowadziliście i że się udał', dowód byłby solidny.

PS Próbowaliśmy na forum przeprowadzić podobny test z wyjściem z ciała do świata rzeczywistego, obiektem do sprawdzenia był ogólny wygląd mojego mieszkania. Nie udało się, nie zgadzał się opis. Ale próbowaliśmy. Nadal zresztą próbujemy ale mało co z tego wychodzi.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół
Meph napisał(a):Wg mnie, podczas LD można co najwyżej np. przełamywać strach przed wysokością, bo jak wspomniałeś III, człowiek oswaja się z taką sytuacją. Stanie sobie podczas LD na wysokim wieżowcu, patrzy w dół, ponieważ wie, że to sen, to nie obawia się jakoś szczególnie upadku, nie czuje takiego lęku. Powtarzanie tej czynności może pomóc w przełamaniu strachu w rzeczywistości. Jednak nauka np. grania na saksofonie nie jest możliwa ponieważ w LD to śniący wszystko tworzy np. dźwięki. Może dmuchać i przyciskać jakkolwiek a muzyka może nawet brzmieć jak wydawana przez pianino. No na tym polega właśnie kontrolowany sen.


Brzmi to całkiem zwięźle. Nie mam (jeszcze) większego doświadczenie z fruwaniem, ale faktycznie LD zdaje się być zbyt plastyczne, natomiast wydaje mi się, że w OoBE podczas używania wizualizacji na bardziej foremnych płaszczyznach można teoretycznie sięgnąć do ogromnej i uniwersalnej bazy danych, aby podczas takiego treningu zaimplementować dokładne dźwiękowe właściwości umownemu saksofonowi na którym będziemy uczyć się grać : )
III
 

Powrót do działu „Eksterioryzacja”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron