Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.
Omawiamy książki związane z tematyką "Przebudzenia".

:arrow: Chcę polecić trylogię R.A Monroa, która jest warta przeczytania. Sami sprawdźcie
Avatar użytkownikaErAmon Mężczyzna
Szukam...
 
Posty: 85
Dołączył(a): 18 maja 2005, 14:57

Post 14 lip 2005, 19:27

Seria książek Castanedy. Polecam. :P

Pozdrawiam

PS. Książek o podobnej tematyce jest multum. :)
solprinc
 

Post 14 lip 2005, 19:56

Ja polecam:
-Trylogię R.A Monroa [jak najbardziej]
-Zycie po życiu [A. Moody]
-Potęga Podświadomości [JOSEPHA MURPHY]
Zmiany.
Neoo Mężczyzna
=O=
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 cze 2005, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Typ: 2w1
Zodiak: Waga

Post 22 lis 2005, 22:34

To raczej nie będzie może aż tak godne polecenia ale po to byście uważali co czytacie , ku przestrrodze . Chcę wam zaproponować zapoznanie się z "Magiyą" A.Crowleya jest to książka głównie dla tych którzy chcieliby stać się kapłananami-kapłankami kultu Szatana . Opisane jest w niej przechodzenie z jednego stopnia na drugi . Przyznam się że nie przeczytałem jej do końca bo to co przeczytałem wystarczyło by ją odrzucić ale radzę się zapoznać a później wypowieedzieć się na jej temat
Ostatnio edytowano 22 lis 2005, 23:03 przez Okultysta, łącznie edytowano 1 raz
Okultysta Mężczyzna
Każdy czegoś szuka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lis 2005, 19:53

Post 22 lis 2005, 22:50

Cóż, wg mnie Crowley i tak był mocno... powiedzmy, że używał zbyt dużo klątw i magii. To mocno i źle wpływa na osobowość. Odradzam czytanie trudnych, silnych i niesprawdzonych "lektur mocy". (Czym są lektury mocy - można dowiedzieć się z mojego tekstu w numerze 2.) Po przeczytaniu książki wypowiedź będzie bardzo nacechowana mądrościami, jakie znalazłeś w książce. Nie zawsze słusznymi "mądrościami" - gdyby ich użyć w niewłaściwym kontekście i propagować.

Pozdrawiam
solprinc
 

Post 22 lis 2005, 22:59

To nie jedyna taka lekturka
Okultysta Mężczyzna
Każdy czegoś szuka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lis 2005, 19:53

Post 23 lis 2005, 00:01

Mam świadomość, że nie jedyna. Można jednak walczyć ze złym wykorzystaniem wiedzy. Wiedza sama w sobie nie jest zła, jedynie to, co możemy z nią uczynić, może być dobre lub złe. Ważne jest nauczanie, że jedynie dobro prowadzi ku zbawieniu - mimo, że mamy wybór, czy chcemy dobra, czy zła. Tylko przez dobro można spłacić dług wobec Boga. Tylko On może wybaczyć dług, widząc Twoje wysiłku w wybaczaniu win innym - a wybaczanie jest dobrem.

Co zrobisz z tym, co wiesz i przeczytałeś należy do Ciebie. Masz wolną wolę. Właśnie co do metafizycznego dobra i zła masz wolną wolę, nawet jeśli na wszystko inne Ci jej nie wystarcza. Tylko dobro prowadzi ku zbawieniu...

Pozdrawiam
solprinc
 

Post 23 lis 2005, 13:55

Wiedza . Co byśmy bez niej zrobili ? Chyba nic możemy coś stworzyć a jednocześnie zniszczyć ale ja swoją wiedzę staram się wykorzystywać by pomagać nie szkodzić , szkodzić to jedynie w ostateczności . Bóg wybaczy każdemu kto tego chce i tylko od nas zależy jaką drogę wybierzemy . Od Boga dostajemy to co trzeba czyli wiedzę poprzez liczne doświadczenia
Okultysta Mężczyzna
Każdy czegoś szuka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lis 2005, 19:53

Post 23 lis 2005, 15:29

A z mojej strony powiem tyle:
Osoby które chcą się zając ReiKi - Polecam "Życie z ReiKi" Andrzeja Bednarza.
Osoby ktore chcą pracowac z aniołami - "Wielka Księga Aniołów", a potem(nigdy na odwrot, no chyba ze chcesz miec mętlik w glowie:P ) "Stara Ksiega Aniołów".
A kto chce się zając huną to polecam "Huna Praktyczny Podręcznik" Hennry Krotoschin,oczywiscie tylko na początek, zeby zaznajomic sie z tym całym wielkim systemem huny.
A Złota Ksiega Tez jest dobra polecam!!! "Życie i Nauka Mistrzow Dalekiego Wschodu"- tez polecam choc jakos specjalnie mi sie nie podobała Książka, ale mile sie czyta, i moze wiele zmienic ów pozycja książkowa, oczywiscie na dobre :P, no i trzeba zaznaczyc ze duzo osobą sie podobała heh cos wiecej nawet niz podobała.
Kabała - "Kabała praktyczny podręcznik"
a Co do Magii, to jezeli ktos zaczyna dopiero to niech przeczyta cos z pogranicza tego, moze lepiej, Sam Crowley pisze ze poleca dla początkujących magów przeczytanie chocby "Alicji z Krainy Oz",a nie zaczynac od razu od skąplikowanych rytułałów. smieszne? taka bajka ?:P no coz, niech to kazdy wezmie na swoj własny rozum,(oczywiscie ta ksiazka nie jest jedyną ktorą wypadało by przeczytac :), ale to dla bardzo początkujacych, chocby takich jak własnie ja)
Eh nie bede pisał juz wiecej bo mnie jeszcze ArElendil osądzi albo co gorsza Nazcain :d o spam, Pozdrowionka i powodzenia, na wszystkich płaszczyznach samorealizacji.
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 06 gru 2005, 16:02

Jezeli jeszcze ktos nie zna to polecam ten link http://kippin.focus-x.org/ mnostwo ksiazek.
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 gru 2005, 21:49

A ja mogę polecic wszelką lekturę Eliadego. Wspaniałe książki :D chociaż dane mi było przeczytać 1:D ale wiem ze są boskie:) poza tym jak ktoś chce trochę new age to właśnie www.kippin.focus-x.org ale jak mówie, tam trochę new age'u jest :/ choć dużo i naukowych mądrych booków :D
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 22 gru 2005, 19:28

Ja przeczytałem 9właściwie nie do końca, ale boję się skończyć ją czytać bo czuję że coś się z stanie nie wiem ale nie chce narazie tego wiedzieć. Mówię o książce która zmieniła moje życie: Joseph Murphy "Potęga podświadomości". Wiem że ta książka ma dwa dna i staram się je znaleść. Tak mi się spodobała że kupiłem ją. Ciekawe bo miałem kilka i ncydentów z tą książką. Dobra nie istotne.
I'm walking away. "(...)Co ma być to będzie a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć (...)" Nigdy nie jest tak źle żeby nie można by się pośmiać.
Przyszłość - wypadkowa charakterów. Charakter - wypadkowa sytuacji. Sytuacja - część przyszłości.
Avatar użytkownikaBlueShadow Mężczyzna
Stranger
 
Imię: Przemysław
Posty: 9
Dołączył(a): 22 gru 2005, 18:19
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźnięta

Post 23 gru 2005, 11:48

Hmm ja nie skonczylem czytac tej ksiazki, ale z innego powodu, wyjatkowo nie spodobala mi sie...
Jak dla mnie za duzo prob osiagniecia tego co materialne.
Ale hmm moze sprobuje zaczac ja czytac jeszcze raz jesli mowisz ze tak ci sie spodobala.
"Gdy wyzwanie spotyka się z siła, rodzi się kreatywność dążenia do celu."
Avatar użytkownikaJutro Mężczyzna
whoever
 
Imię: Tomek
Posty: 48
Dołączył(a): 10 maja 2005, 21:45
Lokalizacja: poludnie
Droga życia: 3
Typ: 4w3
Zodiak: Ryby

Post 23 gru 2005, 13:00

Tak jak mówią widzę w niej drugie dno, wysnuwam pewne wnioski z tego co napisał Murphy, nie koniecznie stosuje wszystkie jego rady techniki itp. Właściwie teraz robie to troche nieświadomie. I jeszcze jedno: Zwróć uwagę kim jest Joseph Murphy, mianowicie: doktorem religioznawstwa, filozofii i praw.
I'm walking away. "(...)Co ma być to będzie a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć (...)" Nigdy nie jest tak źle żeby nie można by się pośmiać.
Przyszłość - wypadkowa charakterów. Charakter - wypadkowa sytuacji. Sytuacja - część przyszłości.
Avatar użytkownikaBlueShadow Mężczyzna
Stranger
 
Imię: Przemysław
Posty: 9
Dołączył(a): 22 gru 2005, 18:19
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźnięta

Post 21 sty 2006, 12:26

To ja jeszcze raz przypomne i podkreśle w osobnym poście:

Złota Księga
[Saint Germain]

Ma cudownąąąą energię !! :)
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron