Psychologia, działanie mózgu.

Enneagram

Post 23 lip 2010, 22:45

Co tu dużo mówić najlepsza typologia osobowości wg mnie.Polecam każdemu , co o enneagramie sądzicie ? ps mój typ to 6w7
Gabriel@ Mężczyzna
Prawda cie wyzwoli
 
Imię: Radosław
Posty: 31
Dołączył(a): 15 sie 2009, 14:21
Droga życia: 5
Typ: 4w3
Zodiak: Rak/małpa

Re: Enneagram

Post 29 sie 2010, 14:37

Bardziej rozbudowanym systemem podziału osobowości będzie socjonika -> http://socjonika.pl/
Swoją drogą z tego co się orientuje istnieje mnóstwo takowych systemów, które bardzo sprawnie określają odcień osobowości, jednak ich mechanizmy bazują na funkcjonowaniu w obecnej formie systemów społecznych. W kontekście duchowym enneagram jest wedle mojej opinii najlepszy, z tego powodu, że nie jest on przekombinowany i ma ezoteryczne korzenie.

Każda dusza posiada swoją indywidualną tożsamość, która jest konglomeratem całości inkarnacji, poza kwestiami wychowawczymi nadaje to koloryt danej osobowości. Wprawdzie na potrzeby inkarnowania i wykonania okreslonych lekcji dusze zasilają rozmaite konfiguracje, ale tożsamość duchowa, nawet całkowicie przykryta warstwami programów społecznych będzie niezmienna. Dla ludzi posiadających pewien poziom samoświadomości, enneagram to całkiem niezłe narzędzie w ustaleniu astralnego temperamentu.
III
 

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość