Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

telewizja,radio,komp,internet.

Post 10 lip 2009, 10:46

czy oglądacie telewizję?czy waszym zdaniem ona ogłupia?szczerze mówiąc przymierzam się do tego by ograniczyć oglądanie telewizji do minimum,jakoś mnie do tego nie ciągnie,nie lubię jej,co innego komp i internet który jest bardzo pomocnym narzędziem w rozwoju :)-np.to forum :)
a może to internet ogranicza?jakoś za radiem też nie przepadam,od czasu do czasu nie zaszkodzi sobie posłuchać tam czegoś,ale tak od rana do wieczora,to tylko blokuję w rozwoju IMO :)
kozel
 
Różnica jest prosta: w TV jesteś skazany na oglądanie tego, co Ci podsuwają i starsze pokolenie (w większości), póki jest przyzwyczajone do tego, będzie nabijać biznes radiowo-telewizyjny.

Jednak jeśli myślisz o przyszłości, to prawdopodobnie działka RTV będzie coraz bardziej tracić udziały na korzyść - jakby nie patrzeć - konkurentów. Obecnie jest nim głównie internet, w przyszłości - zobaczymy.

Jeśli myślisz natomiast jak praktycznie z tej informacji skorzystać (np. myślisz o dochodzie z tzw. (multi)mediów), proponuję właśnie myśleć jak praktyk i wizjoner zarazem. Oto przewagi internetu nad RTV:
* dostęp do informacji dokładnie takiej, jakiej potrzebujesz w dowolnym czasie, w dowolnym języku (jeśli go znasz)
* dostęp do rozrywki, którą sam wybierasz
* możliwość łatwego kontaktu z ludźmi (interakcja)
* możliwość interakcji z dowolnego miejsca o dowolnym czasie
* wszechstronność
* łatwość modyfikacji i tworzenia nowych zasobów
* łatwość kupna i sprzedaży
* zanikanie granic międzykulturowych (globalizacja rynku)
* łatwość wprowadzania nowych rozwiązań
* i wiele innych, które teraz mi do głowy nie przychodzą

Możliwe i nawet dość prawdopodobne, że sam internet wyewoluuje w coś zupełnie nowego z czasem. Zmieni się z pewnością w każdym razie, tak jak nasz świat się zmienia coraz szybciej z dekady na dekadę (a teraz właściwie to już "dekada" to zbyt duży przedział czasu).

Temat generalnie bardzo dobry i praktyczny. Można z niego wywnioskować co robić i czego się uczyć, by nie martwić się od dochód "od pierwszego do pierwszego" i zająć ważniejszymi sprawami niż pieniądze (taki paradoks - żeby nie myśleć o pieniądzach, trzeba najpierw o nich pomyśleć ;) ).
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
to ja zadam teraz inne pytanie:
czy bez internetu poradzilibyście sobie w życiu?proszę mi tu szczerze odpowiadać ;),to zacznę ja :)
a więc:to dzięki internetowi mam kontakt z innymi osobami,ponieważ w realu jestem zamknięty w sobie(bardzo),poza tym to dzięki internetowi dowiedziałem się o ezoteryce,OBE,LD,czakrach itp.,poza tym z internetu czerpię wiedzę dotyczącą ezoteryki którą mogę potem wykorzystać w praktyce(czy ją wykorzystuję to już inna sprawa),ale właśnie czy nie lepiej by było rozmawiać w realu na żywo,niż korzystając z neta?dlaczego korzystacie np.z tego forum?co wam to daję?mi napewno wiedzę ezoteryczną,komunikację z innymi osobami,poza tym jestem uzależniony od neta ;),czy dalibyście dalej się rozwijać bez neta?
kozel
 
No cóż, internet to nie tylko ezoteryka przecież ;) Forów dyskusyjnych jest masa najróżniejszego rodzaju. Dają możliwości, o których nasi protoplaści mogli tylko śnić. Były co prawda pewne zaczątki, jak Hyde Park - miejsce, w którym każdy mógł wypowiedzieć się publicznie na różne tematy. Jednak teraz wraz z rozwojem internetu wszystko stało się prostsze, szybsze, bardziej dostępne itd. Dzięki temu masz czas na przeanalizowanie i zastanowienie się nad odpowiedzią, możesz podać odpowiednie linki, przeczytać odpowiedź kiedy tylko chcesz, zajrzeć w międzyczasie do jakiegoś źródła, sprawdzić informacje, które podaje inna osoba itd. itd.

Ezoteryka czy parapsychologia są tematami, które szczególnie nadają się na fora, gdyż stanowią dziedziny wiedzy bardzo rozległe i z mnóstwem różnych teorii, ponadto są nieusestymatyzowane. Dlatego też doradzam dużą ostrożność przy korzystaniu z zasobów sieciowych - jest tutaj dużo amatorki, a nie "wszystko złoto co się świeci".

Nie warto przeceniać internetu - czy chciałbyś resztę życia spędzić za klawiaturą? Trzeba przyznać, że taka wizja nie wygląda zbyt atrakcyjnie i wątpię, czy wcielaliśmy się na Ziemii po to, by popisać sobie na forach w internecie, i na koniec umrzeć przy komputerze. ;) Internet ma ułatwiać, a nie utrudniać życie, dawać poczucie większej wolności i mocy, a nie nas ograniczać, jak sądzę.

Czy lepiej rozmawiać poza internetem? Myślę, że to forum jest świetnym medium wymiany informacji dla osób z całej Polski, a nawet z poza (a są tu osoby, które nie mieszkają w kraju), interesujących się tematyką. Ale myślę, że zawsze najlepiej jest skorzystać z jak największej ilości możliwości, czy są to rozmowy na żywo czy przez internet. Oba mają zupełnie inny charaktery, swoje plusy i minusy, i ograniczanie się do jednego zamyka nas na pełniejszy rozwój i doświadczenie.

kozel napisał(a):czy dalibyście dalej się rozwijać bez neta?

Całe życie to rozwój ;)

Natomiast w kontekście uzależnienia, moja odpowiedź jest taka: interesuję się wszystkimi tematami, które mogą mi dać większą wolność i niezależność, włączając w to niezależność od naszej cywilizacji. W przyszłości zamierzam dokładniej zająć się sprawami, które na razie z powodu braku czasu traktuję "po macoszemu", jak np. survival. Wówczas, jeśli ktoś np. postawi mi ultimatum typu: przyjmujesz nasze zasady, albo nie będziesz żył w naszej cywilizacji - będę miał wybór.

Moim zdaniem zawsze lepiej być niezależnym niż uzależnionym od czegoś, i traktować "rzeczy" (jak internet) jako środki do celu, niż środki, na których opierasz swoje "być a nie być". :) Uff ale referat - ale jak pisałem, temat jest ciekawy. :)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Co do pytania o rozwoju bez internetu to powiem, że jest to możliwe:) zanim internet był to sobie radziłem, internet to dodatek, gdyby go nie było to bym przeżył
Zytus Mężczyzna
Look into my eyes
 
Imię: Kamil
Posty: 35
Dołączył(a): 14 cze 2009, 07:37
Lokalizacja: Elbląg
Droga życia: 1
Typ: 9w8
Zodiak: Bliźnięta, Wąż
Całe życie to rozwój

skąd o tym wiesz?z tego co wiem to są różne punkty widzenia,i niekoniecznie całe życie musi być rozwojem ;)

Nie warto przeceniać internetu - czy chciałbyś resztę życia spędzić za klawiaturą? Trzeba przyznać, że taka wizja nie wygląda zbyt atrakcyjnie i wątpię, czy wcielaliśmy się na Ziemii po to, by popisać sobie na forach w internecie, i na koniec umrzeć przy komputerze. ;) Internet ma ułatwiać, a nie utrudniać życie, dawać poczucie większej wolności i mocy, a nie nas ograniczać, jak sądzę.

oczywiście :),jest wiele osób które praktykują rozwój duchowy,a niekoniecznie udzielają się na forach internetowych(albo udzielają się bardzo rzadko),niemniej faktem pozostaję że wielu z nas to dzięki internetowi dowiedziało się o ezoteryce :)
problem pojawia się wtedy gdy uzależniamy się od niego ;)


Co do pytania o rozwoju bez internetu to powiem, że jest to możliwe

no oczywiście,internet powinien ułatwiać rozwój(w najlepszym razie),a nie go utrudniać,chociaż wiecie kontakt przez neta to nie to samo co w realu,zapewne wielu z nas ma taki problem że w jego otoczeniu nie ma osób które by się podobną tematyką zajmowały i z którymi można by było pogadać ;),inną opcją jest kontakt z jakimś guru,mistrzem duchowym itp.,udać się na jakieś kursy itp.,to też może znacznie pomóc w rozwoju ;).a jak ktoś nie ma możliwości to pozostaję net :)

ograniczanie się do jednego zamyka nas na pełniejszy rozwój i doświadczenie.

no ja to do neta się narazie ograniczam :),ale myślę że kiedyś to się zmieni :)
kozel
 
kozel napisał(a):skąd o tym wiesz?z tego co wiem to są różne punkty widzenia,i niekoniecznie całe życie musi być rozwojem ;)

Każdego dnia coś spotykasz nowego, przeczytasz nową notkę na forum, coś masz do przemyślenia, nowe sytuacje itd. - to wszystko sprawia, że nie stoisz w miejscu. :)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Każdego dnia coś spotykasz nowego, przeczytasz nową notkę na forum, coś masz do przemyślenia, nowe sytuacje itd. - to wszystko sprawia, że nie stoisz w miejscu. :)

teoretycznie tak :),no ale spójrz u mnie praktycznie z dnia na dzień dzieję się to samo jeśli chodzi o sytuacje zewnętrzne,spanie,jedzenie,picie,sra...coś tam,potrzeby fizjologiczne,komp,radio,telewizja,medytacja w stanie alfa,świadomość(czyli też medytacja),łażenie(w domu),niby się rozwijam,ale zewnętrzne sytuacje kompletnie się nie zmieniają(widocznie nie dorosłem do zmian zewnętrznych)
no ale to wszystko zależy od punktu widzenia,a ten punkt widzenia zależy też od punktu widzenia,ten od następnego,tamten od jeszcze następnego,i tak w nieskończoność :).
kozel
 
Zgadza się. Jednak miałem na myśli wewnętrzne zmiany. Jeśli nie masz zewnętrznych zmian to gratuluję - nie starzejesz się! ;)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Jeśli nie masz zewnętrznych zmian to gratuluję - nie starzejesz się! ;)

chodziło mi o zewnętrzne sytuacje np.dzisiaj spotkam tą i tą osobę,jutro będę robił to i to itp. :)
kozel
 

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron