Przekazy od 'wyższych istot', WingMakers, kwestia roku 2012 i związane z tym tematy.

Materiał RA

Post 14 kwi 2009, 18:53

Materiał RA, jak już wspomniał TwójCień w wątku o Projekcie Cheops, powstał w czasach, gdy tzw. przekazy channelingowe dopiero zaczynały zdobywać popularność, podobnie jak sam termin "channeling". Są jeszcze inne z tego okresu, były także wcześniejsze, jednak lata 80-te (zwłaszcza w Stanach) można uznać za pewien przełom w tej tematyce.

W Polsce część całego materiału (wydanej w sumie w kilku tomach w Stanach - wg. polskiego wydania w pięciu) została przetłumaczona przez znaną być może przez niektórych osobę zajmującą się m.in. właśnie kwestią channelingów oraz ich prawdziwości. "Przewodnik po materiale RA" zawiera fragmenty i wycinki dotykające odpowiednio posegregowanych tematów.

Osobiście przyznam, że choć nie uważam go z "najlepszy" ze wszystkich, z którymi się zetknąłem, to na pewno zawiera ciekawe, a czasami wręcz unikalne informacje. Co więcej, mam z pewnych powodów podejrzenia, że istoty, określające się mianem RA, miały też swój udział w przekazach Edgara Cayce (który zresztą został wspomniany w ww. książce), tyle, że wówczas nazywane były "readingami", a nie channelingiem.

Jakie jest wasze zdanie na temat tego przekazu? Jak byście uzasadnili swoją odpowiedź?
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Materiał RA

Post 07 maja 2009, 12:42

...poszukuję jakiegoś e-booka o tym materiale. Wiesz skąd można by to ściągnąć?
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDemian Mężczyzna
 
Posty: 10
Dołączył(a): 07 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: zewsząd...

Re: Materiał RA

Post 07 maja 2009, 13:32

Możesz zajrzeć na stronkę - ale w oryginale czyli w j. angielskim:
http://www.lawofone.info/

W Polsce, z tego co mi wiadomo, wyszła do tej pory (maj 2009) tylko książka "Przewodnik po materiale RA".
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Materiał RA

Post 07 maja 2009, 18:33

@Enlil
Wersja książkowa wyszła wcześniej niż w 2009.
Zamieszczam e-booka. Zaznaczam ze publikując tego e-booka nie czerpie z tego korzyści majątkowych ani jakichkolwiek innych, aby nie łamać praw autorskich e-book powinien być usunięty z dysku chyba po 24 godzinach. Tak ze nie ponoszę żadnej odpowiedzialności na wypadek gdyby ktoś was złapał z tym e-bookiem ; D Pozdrawiam.

LINK: http://www.mediafire.com/?ydtnmmtwafj
'Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.'
Avatar użytkownikaTwójCień Mężczyzna
micro_space
 
Posty: 100
Dołączył(a): 02 kwi 2009, 21:30

Re: Materiał RA

Post 09 maja 2009, 00:03

Dzięki Cieniu... po przerobieniu Eksperymentu Kasjopejańskiego - polecam, obiektywny, niewypaczony i niezwykle ciekawy materiał - czas na Uspieńskiego i Materiał RA.
Pozdrawiam wszystkich poszukujących...
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDemian Mężczyzna
 
Posty: 10
Dołączył(a): 07 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: zewsząd...

Re: Materiał RA

Post 09 maja 2009, 09:13

Hmm, jeśli "wypaczony" znaczy także "zniekształcony", to zauważcie, że RA stwierdzają, że ich przekaz jest również zniekształceniem jedynej, uniwersalnej prawdy :)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Materiał RA

Post 09 maja 2009, 16:31

hmmm... no tak Enlil, to dotyczy właściwie wszystkiego - wszystko jest względne i ograniczone, nawet język - poprzez "wypaczony" miałem na myśli, że ludzie i materiał nie jest tendencyjny, a dokładniej chodziło mi o to, że został ujęty całościowo i w miarę obiektywnie, ze zdrowym podejściem(nuta sceptycyzmu), channelingi nie były nastawione jednostronnie na ...chcemy miłości i cukierkowych tekstów... zresztą Laura K.J. w "Fali" to tłumaczy.
:) Zniekształcone jest wszystko co widzimy i wydaje nam się że wiemy, ale to wina egotycznego, dualnego i niezwykle ograniczonego umysłu, który wciąż buduje mur w którym się zamyka, boi się i nie dopuszcza światła wiedzy, które mówi mu, że go nie ma.
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDemian Mężczyzna
 
Posty: 10
Dołączył(a): 07 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: zewsząd...

Re: Materiał RA

Post 09 maja 2009, 21:10

Czy możesz podać jakieś channelingi "bardziej zniekształcone" (w tym rozumieniu, o którym piszesz) i dlaczego są takie?

Propo dualizmu, to gdyby był on "zły", to czy w ogóle interesował tzw. świat ducha?
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Materiał RA

Post 10 maja 2009, 09:22

Możecie to potraktowac jako wolną mysl w temacie - jeśli nauczyciel spotka pięcioletnie dziecko - zacznie mu mówic co jest dobre a co złe i będzie wskazywał mu jedynie słuszne ściezki, którymi powinien podążać, jeśli to samo pięcioletnie dziecko napotka mistrza usłyszy ogólne wskazówki, ale nie otrzyma mapy z wyznaczoną na czerwono linią jedynej słusznej drogi. Tylko młodzi adepci są na tyle zadufani w sobie, aby uznawać siebie za jedynie słuszne wyrocznie. To samo tyczy się młodych państw, światów, cywilizacji...
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Re: Materiał RA

Post 10 maja 2009, 13:29

:) Słowa, słowa, słowa... Niestety by się porozumieć i wymienić jakiekolwiek myśli musimy używać dualnych, ograniczonych słów, które dla każdego co innego znaczą. W kwestiach duchowości, tego co transcendentne, oraz naszych doświadczeń w tej materii, doskonalszym nośnikiem werbalnych przekazów była by tylko poezja, nie widzę innej możliwości.
W związku z powyższym zapewniam Cię Enlil, że moja regułka tego co nazywamy "złem" różni się od tego co zapewne Ty i większość populacji na tym padole przez to rozumiecie, ale to nie jest tematem tej dyskusji, więc zamilknę.

:) złe, dobre, zniekształcone, itd... - nie mi osądzać co jest złe, a co dobre, ja niewiele wiem. Po prostu wewnętrznie ten materiał(Eksperyment Kasjopejański) do mnie przemawia, jest tam sporo puzzli, których poszukiwałem i sporo, które potwierdzają to co wiem - mówię o doświadczalnej stronie życia.
Zresztą Eksperyment Kasjopejański i Materiał Ra to jedno i jak najbardziej te chanellingi się uzupełniają, ale w materiale Ra świadomie pominięto tzw. negatywną stronę rzeczywistości(zakładam, że zaznajomiłeś się z całym pięciotomowym Materiałem RA), cokolwiek to znaczy i dlatego stwierdziłem, że jest trochę zniekształcony i tendencyjny. Jeśli nie weźmiesz pod uwagę bieli i czerni nie będziesz miał całości, a przez to szansa na zrozumienie rzeczywistości Ci umknie.
Zapoznaj się uważnie z "Falą" Laury K-J. wtedy zrozumiesz o czym mówię, a właściwie Laura mówi, ja się tylko z nią zgadzam w 100% i przekazuję to dalej.
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDemian Mężczyzna
 
Posty: 10
Dołączył(a): 07 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: zewsząd...

Re: Materiał RA

Post 10 maja 2009, 16:55

Demian napisał(a)::) Słowa, słowa, słowa... Niestety by się porozumieć i wymienić jakiekolwiek myśli musimy używać dualnych, ograniczonych słów, które dla każdego co innego znaczą. W kwestiach duchowości, tego co transcendentne, oraz naszych doświadczeń w tej materii, doskonalszym nośnikiem werbalnych przekazów była by tylko poezja, nie widzę innej możliwości.

Słowa - to też channeling, którego poszukiwałeś. ;)
A poezja ma to do siebie, że każdy widzi w niej, co chce - więc nie byłbym taki pewny... :)

I jeszcze jedna rzecz: słowa, które mają sugerować, że są tylko słowami (jak piszesz), daję z reguły w cudzysłów - wówczas moja poprzednia notka nabiera zupełnie innego znaczenia: tamte słowa sugerują, że nie oznaczają dokładnie tego, co sądzi o tym reszta "tego padołu", jak to ująłeś. ;)

Demian napisał(a):zapewniam Cię Enlil, że moja regułka tego co nazywamy "złem" różni się od tego co zapewne Ty i większość populacji na tym padole przez to rozumiecie

Jaka zatem jest Twoja regułka? Możesz ją ująć w formie poetyckiej, jeśli wolisz. :)

Propo "zniekształcenia", to miałem na myśli ten fragment w "Przewodniku po materiale RA":
Czasami Ra odnosi się do wszystkich własnych nauk jako będących wypaczeniem (zniekształceniem), ponieważ oni sami nie w pełni spenetrowali Oktawę i powrócili do Jedności.

(kursywa z oryginału, nic nie zmieniałem).

Demian napisał(a):Zapoznaj się uważnie z "Falą" Laury K-J. wtedy zrozumiesz o czym mówię, a właściwie Laura mówi, ja się tylko z nią zgadzam w 100% i przekazuję to dalej.

Link podaj, ale nie obiecuję, że się zapoznam. (Inną natomiast sprawą jest, że nie mam specjalnie motywacji, dlaczego miałbym to robić. Nie uważam, aby trzeba było zapoznawać się z każdą osobną cząstką wszechświata po to, by poznać każdą inną osobną cząstkę wszechświata :P, do którego także należymy Ty czy ja czy też Twoje lub moje zdanie...).

A tak nawiasem, jeśli "niestety" w drugim z Twoich poniższych zdań ma sugerować, że rzeczywistość w swojej istocie nie ma charakteru dualizmu, to moim zdaniem to:
Demian napisał(a):Jeśli nie weźmiesz pod uwagę bieli i czerni nie będziesz miał całości, a przez to szansa na zrozumienie rzeczywistości Ci umknie.

przeczy temu:
Demian napisał(a):Niestety by się porozumieć i wymienić jakiekolwiek myśli musimy używać dualnych, ograniczonych słów, które dla każdego co innego znaczą.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Materiał RA

Post 10 maja 2009, 19:44

'Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.'
Avatar użytkownikaTwójCień Mężczyzna
micro_space
 
Posty: 100
Dołączył(a): 02 kwi 2009, 21:30

Re: Materiał RA

Post 31 lip 2009, 15:05

TwójCień napisał(a):@up
Link na życzenie http://quantumfuture.net/pl/falaindeks.htm


Cieniu a Ty przestudiowałeś ten chaneling? jeśli tak, to co o tym myślisz?
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDemian Mężczyzna
 
Posty: 10
Dołączył(a): 07 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: zewsząd...

Re: Materiał RA

Post 21 lut 2010, 21:31

CAŁOŚĆ książki PRZEWODNIK PO MATERIALE RA

http://chomikuj.pl/allusia/WingMakers*2 ... ALE+RA.doc

może komuś się przyda :wink:
Sakh Kobieta
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2010, 11:17
Droga życia: 11
Zodiak: Panno-Waga /Tygrys

Re: Materiał RA

Post 12 maja 2010, 19:11

Sakh napisał(a):może komuś się przyda :wink:


Widziałem książkę o tym tytule w księgarni w wersji
papierowej. To ta sama książka?

Pytam z ciekawości...
Sprawdź Tai-Chi-Chuan.pl
Tai-Chi-Chuan.pl Mężczyzna
Tai Chi Chuan
 
Posty: 87
Dołączył(a): 22 mar 2010, 20:59

Powrót do działu „Channeling”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron