Psychologia, działanie mózgu.
Zawsze mnie to ciekawiło, czy zwykły szary człowiek, może symulować chorobę psychiczną przez np. 1 rok tak, by żaden psychiatra się niezorientował? I jeżeli tak, to czy przez takie coś nie popadnie w tą chorobę?
Neoo Mężczyzna
=O=
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 cze 2005, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Typ: 2w1
Zodiak: Waga

Post 17 lip 2005, 15:02

To zalezy od psychiki i jej sily u danego czlowieka.

"zdrowy" czlowiek moze symulowacc taka cchorobe, ale przez pewien okres czasu - zalezy jak silna ma psychike - potem sam zaczyna popadac w ta chorobe na zasadzie "wmawiania" sobie tego ze tak sie dzieje - np: wmawiamy sobie ze cos nie mialo miejsca co oczywiscie jest nie prawda :)
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 17 lip 2005, 15:35

Podświadoma afirmacja i tyle.
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 18 lip 2005, 23:05

Ja myślę, że można i dłużej, ale pod warunkiem, że człowiek będzie odreagowywał. Jeśli np. przez 2 godz. dziennie będzie udawał, a przez resztę zajmie się swoją pasją, to myślę, że dałby radę. To mi przypomina sytuację ludzi, którzy wykonują nie swoje wymarzone zawody - żeby to wytrzymać trzeba obok pracy robić to, co się lubi.
Tak czy siak, trzeba być piekielnie zdeterminowanym, bo cięzko się udaje kogoś, kim się nie jest :) Korzyść musi przeważać nad stratą ;)
Avatar użytkownikaStan Mężczyzna
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 maja 2005, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Droga życia: 4
Typ: Dawca
Zodiak: Bliźnięta

Post 18 lip 2005, 23:39

moim zdaniem nie można-gdyż chory kiedy jest w psychozie-zmienia się mu twarz a szczególnie oczy jest to łatwo dostrzegalne


pozdrawiam-Paweł
Avatar użytkownikaPaweł Mężczyzna
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lip 2005, 22:20
Lokalizacja: Łódź
Droga życia: 1
Zodiak: strzelec

Post 19 lip 2005, 20:58

Stan, Tak ale moze to prowadzic do rozdwojenia jazni - szczegolnie przy dlugim "uzytkowaniu" :D

Paweł, No nie zabardzo, ludzie chorzy psychicznie maja GLOWNIE zmieniona psychike (a przynajmniej tak Nam sie wydaje :P) a twarz i oczy... Ty chyba to z filmow wzioles :D
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 06 lis 2005, 18:49

Aby zamkneli w zakładzie to łatwo, gorzej się wydostać :D

Z udawaniem to jest tak, że jak udajesz przed kimś coś aby coś uzyskać to pózniej się to staje prawdą i nie trzeba udawać :p
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 07 lis 2005, 00:42

XoR: Nie jezeli umiemy nad tym zapanowac
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 07 lis 2005, 17:55

TaO napisał(a):XoR: Nie jezeli umiemy nad tym zapanowac

Człowiek jest z regłuły istotą nieświadomą większości siebie (poza kilkoma wyjątkami) a jeszcze biorąc pod uwagę środki farmakologiczne zmiejszające jeszcze świadomość podawane w psychiatryku to można naprawdę zostać wariatem :lol:
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 07 lis 2005, 21:05

Czyli sugerujesz ze 99% to debile nie umiejacy myslec i odrozniac co wymyslili a co nie... fajnie masz
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 12 lis 2005, 19:03

TaO napisał(a):Czyli sugerujesz ze 99% to debile nie umiejacy myslec i odrozniac co wymyslili a co nie... fajnie masz


Z psychiatryka się nie jest tak łatwo wydostać a pod wpływm "leków" można uwierzyć w różne rzeczy.

Pozatym ludzie nie wiedzą o sobie zbyt wiele więc niekoniecznie muszą być świadomi co sobie tylko wymyślili. Jeśli chodzi o celowe udawanie psychicznie chorego to najważniejszą rolę gra tutaj motyw. Jeśli był niejasny np. "aby sprawdzić czy mnie wezmą" to raczej łatwo byłoby uwierzyć w swoją chorobę psychiczną :D
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 24 lis 2005, 00:07

Pewnie że tak , o ile jest się dość dobrym aktorem . Zwykłych ludzi oszukać nie byłoby zbyt trudno o ile ma się dość w sobie dość chęci i cierpliwości do zrealizowania tego dość według mnie dziwnego pomysłu . Z lekarzami byłoby chyba o wiele trudniej bo wtedy trzeba wcielić się całkowicie w tą osobę niespełna rozumu jaką stworzyliśmy co zresztą chyba jest niezwykle trudne (nie wiem bo nie próbowałem) ale wciąż być sobą albo wcielić się w nią i skończyć jako wariat albo zostać zdemaskowanym co pociągnełoby za sobą liczne konsekwencje.
Okultysta Mężczyzna
Każdy czegoś szuka
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lis 2005, 19:53

Post 11 gru 2005, 19:52

awsze mnie to ciekawiło, czy zwykły szary człowiek, może symulować chorobę psychiczną przez np. 1 rok tak, by żaden psychiatra się niezorientował? I jeżeli tak, to czy przez takie coś nie popadnie w tą chorobę?

Sądzę że jest to gra nie warta świeczki ze względu na wielkie ryzyko psychologicznej dezintegracji osobowości a zarazem małej wiedzy, nawet jeśli eksperyment udawania tej choroby nam się Powiedzie (w Naszym mniemaniu) Może się mylę, ale tak Uważam. Choroby psychiczne są wg. mnie Bardzo ścisle związane z naszą podświadomością w wydaniu bardzo bardzo problematycznym i ciężko rozwiązywalnym. Nie polecam tego, choć może wydawać się to Kuszące. Mało tego, uważam że zdrowego czlowieka lub człowieka który chce być coraz bardziej zdrowszy na Duchu a co za tym idzie, na Psychice, w naturalny sposób będzie Odpychać od tego rodzaju "prób"
Pewna wiedza jest nam naturalnie w swoim czasie przekazywana i prowokować coś, nad czym niekoniecznie musimy mieć Pełną kontrolę lub jej iluzję nie ma Sensu a nawet jest wg. mnie Niebezpieczne. Może się to Poprostu Źle dla Nas skończyć. A może ten "pociąg" do tego rodzaju eksperymentów ujawnia "coś" w Nas?? Może nad TYM warto się troszkę zastanowić?
Podkreślam odrazu że nikogo nie chcę ani nie chciałem Tutaj urazić a raczej Tylko Przestrzec. Sprawa jest Poważna. Takie jest Moje zdanie.

Pozdrawiam Ciepło Wszystkich i Życzę Wszystkim jak Najzdrowszego oraz Najczystszego Zmierzania do Ostatecznego Celu :-) Tam wszystko JEST Zdrowe, Czyste i Prostolinijne :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 11 gru 2005, 23:27

Schizofrenicy często okazują się wielkimi ludźmi, bo widzą rzeczy, których przeciętny człowiek nie widzi. W przeszłości byli nazywani prorokami, wyroczniami. Prywatnie nie nazywam tego nawet chorobą myślę, że to zjawisko wymaga większej wiedzy, żeby je sklasyfikować. Nikt mi nie udowodni, że są słabiej rozwinięci duchowo, a śmiem twierdzić, że może być na odwrót.
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 12 gru 2005, 00:42

Ja też tak śmiem twierdzić, bo zazwyczaj ci, co mieli coś nie tak z glową okazywali sie wielkimi. Ale teraz bycie schizofrenikiem jest modne, duzo osob udaje świra, zeby im lepiej bylo, tacy sa podziwiani :P czy mozna symulowac chorobe? pewnie ze tak, nie tylko psychiczną. Mój brat umie wywolać wysoką gorączkę od samego myslenia o niej :) a co dopiero udawać głupiego, to mu wychodzi z rękami w kieszeniach :D Ludzie z reszta lubia sobie symulować... wygodne i sprawdzone.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron