Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Post 02 mar 2008, 13:14

nie rozumię tego pytania. przecież napisałem, że gwarantuję, iż to pomoże.
czy potrzebujesz podwujnych odpowiedzi? Jeżeli tak, to proszę bardzo.
TAK TO DZIAŁA, ACHA, NA MNIE TEŻ DZIAŁA.

ok,rozumiem,tylko że mam kilka pytań
czy to na ciebie zawsze działa?
jak to działa?
budzisz się po każdym śnie?a może rano pamiętając sny?
czy dzięki tej afirmacji zapamiętujesz wszystkie sny?
proszę odpowiedz na te pytania :)
Symulator OOBE
 

Post 02 mar 2008, 22:23

Ja swego czasu stosowałem taką metodę:
nastawiałem budzik na godzinę przed czasem wstawania (chcę wstać o 7. wiec budzik na 6.) przy "pierwszym przebudzeniu" pamiętałem sen bardzo wyraźnie i zazwyczaj go zapisywałem w dzienniku (choćby nawet w punktach), po czym zasypiałem na godzinkę. Gdy już obudziłem się o właściwej porze, to nawet jeśli pamięć o śnie już zanikła, wystarczał rzut oka na zapiski w dzienniku i obraz snu powracał ze szczegółami.
Tak się zastanawiam, czy nie byłoby dla Ciebie lepiej gdybyś jednak ten dziennik zaczął pisać - efekty widoczne są często nawet po tygodniu, natomiast afirmacje to działania raczej długofalowe. No chyba że masz już bliski kontakt z podświadomością :wink:
Avatar użytkownikaPiotrek_Jezu Mężczyzna
 
Imię: Piotrek
Posty: 8
Dołączył(a): 02 mar 2008, 14:07
Lokalizacja: Kielce
Droga życia: 9
Zodiak: rak

Post 07 mar 2008, 18:53

afirmacja kacpra jak do tej pory działa na mnie podobnie jak tamta sugestia
chociaż zajmowałem się nią tylko kilka razy
ostatnimi czasy od czasu do czasu coś zapamiętam(fragmenty snów),ale efekty są dalekie od zadowalających
dzisiaj spróbuję uwierzyć że np.będę budził się po każdym śnie
czyli za pierwszym razem powinienem chyba obudzić się po 1,5 godziny od zaśnięcia,bo mniej więcej wtedy jest pierwsza faza REM
według mnie to tak powinno działać
powinienem budzić się po każdym śnie czyli pierwszy sen się skończy,budzę się,po kolejnym śnie znowu budzę się
dzisiaj wymyślę jakąś afirmację np"jestem przekonany że obudzę się po każdym śnie,wiem że tak będzie,nie mam żadnych wątpliwości że tak się stanie"lub coś w tym stylu
postaram się w to maksymalnie uwierzyć
myślę że wtedy efekty na pewno będą
a może macie jakieś propozycje?
kacper napisz coś więcej o tej swojej afirmacji(bardzo cię o to proszę)
Ostatnio edytowano 08 mar 2008, 09:09 przez Symulator OOBE, łącznie edytowano 1 raz
Symulator OOBE
 

Post 08 mar 2008, 01:34

Symulator OOBE napisał(a):"Jestem przekonany że obudzę się po każdym śnie,wiem że tak będzie,nie mam żadnych wątpliwości że tak się stanie"
Takie małe spostrzeżenie: nigdy nie stosuj w afirmacjach przeczeń. Podświadomość ma to do siebie że lubi gubić pewne słowa, tak więc powstaje coś czego chciałeś uniknąć, np. afirmując: "nie jestem chory" - podświadomość realizuje - "jestem chory" (prawidłowo powinno być np. "jestem zdrowy","cieszę się doskonałym zdrowiem"). To tyle w tej kwestii :)
Avatar użytkownikaPiotrek_Jezu Mężczyzna
 
Imię: Piotrek
Posty: 8
Dołączył(a): 02 mar 2008, 14:07
Lokalizacja: Kielce
Droga życia: 9
Zodiak: rak

Post 08 mar 2008, 11:55

Zgadzam się... na poparcie słów Piotrka dodam, ze etymologicznie słowo AFIRMACJA wzięło się z czynności akceptowania czegoś... a nie na odwrót zaprzeczania.
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 08 mar 2008, 22:02

A ze sie zapytam- co poza satysfakcja daje nam zapamietywanie snow? Cwiczymy jakas umiejetnosc.?
Ruszać się nie jestem w stanie choć chciałbym
Wygląda na to że jestem jak kamień bezwładny(..)
Czy to dzieje się naprawdę ziom?
Czy nie żyję i nie wyjdę już na zawsze stąd?
Avatar użytkownikaPL-ayeR Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 115
Dołączył(a): 14 lut 2008, 18:02
Lokalizacja: Maków k. Skierniewic
Droga życia: 7
Typ: Poprzednio 4w5, teraz 7w6?
Zodiak: Baran

Post 08 mar 2008, 23:22

Dokładne zapamiętanie snu pozwala na jego późniejszą, precyzyjną analizę. Z mglistego wrażenia, że "coś tam mi się śniło" trudno jest wyciągnąc jakiekolwiek wnioski, na których można by się oprzec.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 09 mar 2008, 03:05

A ze sie zapytam- co poza satysfakcja daje nam zapamietywanie snow? Cwiczymy jakas umiejetnosc.?

Zeby np zapamietac swojego LDka przydaloby sie najpierw zapamietac chociaz zwykly sen :P im wiecej pamietasz zwyklych snow tym wieksza szanse masz na przebudzenie swojej swiadomosci w ktoryms z nich :)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 15 mar 2008, 20:40

miałam dziś ciężki i dziwny sen.. ktoś kazał mi w nim oglądać film- na tym filmie widać jak jakaś niewytłumaczalna siła .. jakby ktoś lub coś uderzało mną o bandę-mur moją głową.. z całej siły.. widzę jak łamie się mój kark i jak moje ciało bezwolnie dalej uderzane jest o tą bandę.. najgorsze jest to, że słyszę obok siebie oglądając ten film czyjś śmiech.. taki ukryty.. cichy.. i bardzo bolący.. chciałam przestać oglądać ten film.. i tu wręcz niczym w świadomym śnie zasłoniłam sobie oczy.. ale widziałam przez ręce nadal ten obraz.. widziałam na nim swoją śmierć.. i to jak strasznie się ze mną coś obchodzi zabijając mnie.. cięzkie doświadczenie..
MayRah Kobieta
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 cze 2007, 00:41
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 1

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości