Psychologia, działanie mózgu.

Post 03 lut 2008, 13:42

Lęk jest to wada nabyta.. Np. ktoś panicznie boi się wody - być może był bliski utopienia albo w poprzednim wcieleniu się utopił, ktoś się boi pająków ... itd. I to wedlug mnie cała filozofia :P Dlatego tak skuteczny jest regresing. Ja panicznie się bałem duchów bo to miało związek z moim spotkaniem ducha dziadka. Teraz nadal jest strach do duchów ale 90% mniejszy [po przeczytaniu pewnej strony] czego przejawem są walki z duchami w snach, zwłaszcza tych na jawie hehe Moj przesladowca z dzieciecych lat [pies znikajacy w ogniu] w snach na jawie omal by nie dostal w pysk gdyby nie paraliz :D
Anonim
 

Post 04 lut 2008, 19:46

Uważam, że to nie taka prosta sprawa. A czym wytłumaczyć strach przed innymi ludźmi, przed konfrontacją z nimi, przed publicznym wypowiadaniem się, jak go pokonać? Przecież nikomu nie przywalę, chociaż czasami mnie korci :D
wiem, że nic nie wiem...
Brahmaputra1 Mężczyzna
 
Imię: Aleksander
Posty: 8
Dołączył(a): 28 sty 2008, 22:02
Lokalizacja: Z tamtąd
Typ: 4w5
Zodiak: Aries

Post 04 lut 2008, 19:55

Sproboj regresingu byc moze ma to zwiazek z poprzednim wcieleniem, a jak cie nie zadawala ta metoda to musisz sama sie przelamac tak jak ja lecz wymaga to duzo czasu.
Anonim
 

Post 04 lut 2008, 20:54

moim zdaniem .. lęk jest niedoskonałością ludzką, ponad którą należy się unieść.. tak jak dokonują tego świetliści .. lęk jest ludzkim naturalnym objawem 'braku' i dysonansu z powodu istnienia tego braku.. dotyczy to wiedzy, pewności siebie, zdrowia, otoczenia i wszystkiego innego..
MayRah Kobieta
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 cze 2007, 00:41
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 1

Post 04 lut 2008, 20:56

Brahmaputra1, nie trzeba od razu stosować regresing.. wystarczy wynieść się z własnych ograniczeń chociażby na chwilę.. stanąć obok.. zapytać własne wnętrze i słuchać.. Ty najlepiej wiesz dlaczego tak jest - ale na pewno nie chcesz sie do tego przyznać.. posłuchaj własnego głosu.. spójrz sobie w oczy i zapytaj.. a usłyszysz odpowiedź!
MayRah Kobieta
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 cze 2007, 00:41
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 1

Post 22 mar 2009, 15:59

Cytat z fantastyki:

"[...]Zemsta i Obłęd, nieoddzielni bliźniacy,
Narodzili się razem i czczeni są jako jedność;
Nawet Bogowie nie potrafią odróżnić braci od siebie."


(Ciekawe czy ktoś to zna?)

Lęk i strach są w moim przekonaniu podobnie nieoddzielnymi bliźniakami. Żeby zrozumieć skąd naprawdę bierze się lęk, nie można moim zdaniem patrzeć na czubek góry lodowej i twierdzić, że już wiemy wszystko.

Lęki, które są nam wrodzone, pochodzą zazwyczaj z poprzednich wcieleń. Jeśli jakiegoś problemu nie rozwiążecie w tym wcieleniu (chociażby relacji ze znajomą osobą), który ciągle do was powraca, pogarszacie sobie warunki życiowe w przyszłym życiu. Dobrze jest poprosić o najlepszą możliwą pomoc w jego rozwiązaniu, a następnie czujnie wypatrywać znaków.

Nazcain podał przykład publicznych wystąpień. Pamiętam z chyba "Życia po życiu" przypadek osoby, która także panicznie bała się występować. Okazało się, że osoba w poprzednim wcieleniu przemawiała w starożytnym Rzymie i tam została przez tłum, zdaje się, zlinczowana. Strach był tak silny, że podświadomość powiązała go z publicznymi wystąpieniami. Jednak pierwsza była myśl (o tym, co może się stać), a nie emocja. Lęk ma całkiem logiczne podstawy w swoim przekonaniu - choć niekoniecznie w danym momencie potrafimy to zauważyć.

Żeby odnaleźć przyczynę jakiejkolwiek emocji, która ciągle natarczywie wraca, należy wsłuchać się w podświadomość i całkowicie uciszyć umysł racjonalny, nie szukać racjonalnych przesłanek.
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Czym wg Was jest lęk?

Post 01 sty 2010, 20:35

Lęk jest stanem poza naszą świadomością. Ma swoje żródło w "innym wymiarze" naszego istnienia. Nie wiem po co jest ale na pewno jest destrukcyjny. Komuś zależy abyśmy go odczuwali. Gdy wiedza zamienia się w wiarę czyli gdy nasza podświadomość uwierzy w naszą boskość i zmieni swoje wzorce lęk znika.
Avatar użytkownikaoczko
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 gru 2009, 23:22
Droga życia: 8

Re: Czym wg Was jest lęk?

Post 06 paź 2010, 11:20

Witam
Ja mogę chyba powiedzieć o lęku najwięcej ponieważ sama je miewam i to w dużych ilościach... Każdy człowiek go miewa jedni potrafią zapanować nad lękiem inni nie.. Moje lęki bywają tak silne że paraliżują a adrenalina która w tym momęcie się wytwarza podnosi tętno zbiżone do bardzo wzmożonego wysiłku fizycznego.
Poranna Pobudka z lękiem do dla mnie norma ... nie mam zielonego pojęcia z kąd to się bierze mam jedynie podejżenia... można byłoby stwierdzić iż jest to któryś z typów nerwicy np.lękowa ale jestem osobą o spokojnym usposonbieniu dość zrównoważoną...więc to odpada...
Koleżanka RADUNIA ma rację nie wolno mylić strachu z lękiem to całkiem dwa osobne inne odczucia...strach również miewam często heh
Lęk bierze się z niczego wypływa ze środka bez wyraźnej przyczyny...Atakuje z nienacka...
U mnie najprawdopodobniej objawy lęku wynikają z dość dużej energii którą posiadam a tłumiąc ją i nie dając jej ujścia magazynuje się we mnie i kotłuje powodując takie objawy a nie inne... Zdaję sobie już teraz sprawę z drzemiącego we mnie potencjału ale niestety jestem na początku tej drogi i narazie uczę się poznawać samą siebie... mam nadzieję że kiedyś poznam to co we mnie nie znane i lęk zniknie..............
Avatar użytkownikakasandra Kobieta
 
Imię: kasandra
Posty: 17
Dołączył(a): 05 paź 2010, 10:22
Droga życia: 33
Zodiak: strzelec

Re: Czym wg Was jest lęk?

Post 17 gru 2010, 23:34

Boimy się tego co jest nam nieznane. Dla mnie strach i lęk są bardzo bliskie z definicji. Czasami ciężkie do rozróżnienia.
Czytałam, że starożytni Grecy nie wchodzili do wody poniżej pasa w obawie przed morskimi potworami. Światem, którego nie znali i bali się. Tak m.in. powstał mit o syrenach wodnych. Pomijając ich upodobania do używek wspomagających wyobraźnię ;)

Wszystko co jest dla nas nowe, tak zwany pierwszy raz to lęk. Potem jest z górki :)
Nikushimi Kobieta
Jan Ken Pon
 
Imię: Niki
Posty: 8
Dołączył(a): 17 gru 2010, 21:29
Droga życia: 7

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron