Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Inkubacja snu

Post 28 maja 2007, 17:47

Mam do Was pytanie

Jakie są najlepsze sposoby na inkubację snu (wywołanie snu na dany temat), bo ja próbuję i próbuję i nie wiem czy zabardzo o tym myślę (zbyt napieram na ten sen) , czy powinienem bardziej sie postarac.

Kiedyś stosowałem taką technike ze sobie kładłem obok łóżka jakieś zdjęcie/zdjęcia i nic,
teraz poprostu przed snem mówię sobie np: chcę śnic o tym, jak gram w piłę, chcę śnic o tym, jak gram w piłę...itd, nawet przeszedłem sie na pobliski stadion( przyśnił mi sie coprawda kilka snów później ale to nie to) i niestety tez nic:/:/ są jeszcze jakieś ciekawe i efektywne sposoby?
pawlak Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2007, 17:18

Post 28 maja 2007, 21:26

hmm a ja nic sobie nie mowilam :) ...duzo myslalam o tym co chce zeby mi sie przysnilo...pstryk i bylo :D chociaz mialam tez tak czasami ze jak zbyt bardzo chcialam to tego nie mialam...[moze lepiej chciec bardzo ale nie za bardzo? :) ] mozna tez robic DUZO jakis rzeczy zwiazanych z tym o czym chce sie snic i to tez daje jakies tam efekty ;)
pozdr :)
Avatar użytkownikaMoNiKa ;] Kobieta
 
Posty: 24
Dołączył(a): 04 maja 2007, 21:38
Droga życia: 1
Zodiak: wodnik

Post 28 maja 2007, 22:01

a ja wyobrażałam sobie tuż przed zaśnięciem całą sytuację. Ze szczegółami. I tak kilkanaście razy. Ale trzeba pracować cały czas z tym samym snem. Powodzenia!
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 27 wrz 2007, 18:15

Wg mnie trzeba wierzyc w dobry sen, trzeba kilka razy wspomniec o nim w myslach. I chyba najlepiej w krotkim odstepie od pory zasypiania. Mnie samej zaden trening nie byl potrzebny. Bo kiedy sie pojawial to rzadko dawal efekt.
Casem przy kolacji zartuje z Ukochanym na temat snow. I nad ranem budze sie, a on mowi przez sen o tym, co ja mialam w planach sennych..... Dziwna z nas para. Ale sny mamy kosmiczne. Bo i zycie nasze nie jest nudne, i emocji przeroznych w nich wiele, wiele roznych zdarzen.
Powodzenia.
mniejsza mi Kobieta
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 wrz 2007, 13:25
Droga życia: 11
Typ: 6w7

Post 31 sty 2008, 10:58

Morphia to jak ja. Nieraz wychodzilo tak że wychodziły na jaw jakieś myśli z całego dnia lub w ogóle z przeszłości - jak to w snach, podświadomość króluje :D - ale przeważnie było tak że kładłem się do łóżka, relax, wyobrażałem sobie jakąś sytuację, rozwijałem... i w śnie miałem ciąg dalszy. Co prawda często kończyło się to głupio albo - niestety - urywalo sie przy przebudzeniu, ale przeważnie były to ciekawe sny. Taka wizualizacja przed snem też pomaga mi zasnąć, bo przeważnie mam z tym problemy - raz siedziałem do 7 nad ranem ale to z braku wykupionych tabletek, przeważnie dłuuugo zasypiam i z nimi :D - a kiedy sobie zaczynam na relaxie fantazjować, to zasypiam w moment. :D Polecam.
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron