Psychologia, działanie mózgu.

ZROZUMIENIE CZYM JEST ?

Post 27 lip 2007, 13:49

Zrozumienie, czym jest? Czym sie objawia, po czym poznac, ze dana osoba, lub ktos nas rozumie, czy zrozumial ? A tak wogóle czy jest roznica miedzy rozumieniem a zrozumieniem? Czy Wy chcecie by rozumiano was ? Jak czujecie sie wtedy i co czujecie? Czy nie jest tak, ze rozumiemy to co slyszymy, czy widzimy, a zrozumiemy wtedy, gdy poczujemy?
Avatar użytkownikaaniol Kobieta
 
Imię: aga
Posty: 19
Dołączył(a): 04 gru 2006, 14:07
Zodiak: waga, tygrys

Re: ZROZUMIENIE CZYM JEST ?

Post 29 lip 2007, 07:11

Trolliash napisał(a):
aniol napisał(a):Zrozumienie, czym jest?

Nabyciem swiadomości.

aniol napisał(a): Czym sie objawia, po czym poznac, ze dana osoba, lub ktos nas rozumie, czy zrozumial ?

Nabycie swiadomosci umożliwia sensowny dialog dla obu stron , gdzie strona która zrozumiała ma cos do dodania od siebie.
aniol napisał(a):A tak wogóle czy jest roznica miedzy rozumieniem a zrozumieniem?

Jest
Rozumienie to stan swiadomosci umozliwiajacy przetworzenie pod siebie czesci udostepnionych informacji objawia się przekazaniem tych informacji do nadawcy w tej samej lekko zmienionej bądz całkowicie innej formie, gdzie forma równa się dla kazdego z nich osiegnieciem tej samej swiadomosci. Z tym że zródło informacji może sięgnąc głębiej.

Zrozumienie to stan swiadomosci umożliwiajacy przetworzenie pod siebie wszystkich udostepnionych informacji oraz nieżadko poprzez przekazanie przetworzonych informacji do nadawcy moze zapewnic rozszerzenie jego zrozumienia bądz wprowadzic u niego stanu rozumienia.
aniol napisał(a):Czy Wy chcecie by rozumiano was ?

Mysle ze tak. ciekawe czy ktos to rozumie bądz zrozumie :)

aniol napisał(a):Czy nie jest tak, ze rozumiemy to co slyszymy, czy widzimy, a zrozumiemy wtedy, gdy poczujemy?

Wyglada na to ze tak jest. A ja mam przeczucie ze ty cos zrozumiałes a teraz rozumiesz bądz zrozumiesz cos nowego. :)
Jesli pojdziesz moją drogą nie pojdziesz zle
Odkryjesz gdzie naprawde należysz.
Jesli znajdziesz to na zewnatrz uczyni cię to silnym.
I Bedziesz w tym trwac.
Avatar użytkownikaTrolliash Mężczyzna
Głupcy dokąd podążacie
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26 sty 2007, 02:04
Droga życia: 7

Post 27 lis 2007, 02:30

Ja na przykład zauważyłem, że ten niezwykle pożądany stan świadomości jakim jest "poczucie bycia rozumianym" pojawia się wtedy, gdy wyczuwam w odbiorcy pewien rodzaj "zharmonizowania" czy też zestrojenia z moim wnętrzem - zachodzi wtedy "komunikacja niewerbalna" i chyba dla tego tak bardzo lubimy być rozumiani. Bo gdy ktoś Ciebie rozumie nie musisz już nic więcej mówić i po prostu JEST między wami zgodność!

Jeszcze jedno : wg. mnie zrozumienie to proces "zakończony", a więc "kompletny", a rozumienie jest dynamiczne i zakłada możliwość uczenia się i ewoluowania w tymże wzajemnym rozumieniu się.

pozdrawiam Was serdecznie. :thumbleft:
Avatar użytkownikafreenergy11 Mężczyzna
Sovereign Integral
 
Imię: Rafał
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lis 2007, 02:04
Droga życia: 11
Typ: 2w1

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron