Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

Le Parkour

Post 05 mar 2006, 20:22

Chciałbym poznać opinię waszą na ten sport, filozofie i wogole. Co o tym sadzicie ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Le_Parkour <-- to takie male przyblizenie tej dyscypliny(filozofii). 8)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 06 mar 2006, 15:20

Co ma to mieć wspólnego z filozofią?
Poza tym, żadne tam "Le Parkłor" tylko wolne bieganie. Nie wiem dlaczego od razu robić z tego tradycję francuzką czy sport extremalny? :lol:

Kiedyś zamierzałem coś sobie poćwiczyć, ale zabrakło mi chęci. :lol:. Zainteresowałem się wtedy wolnym bieganiem i stwierdziłem, że jest to przereklamowane. Owszem, wiele technik praktykowanych w wolnym bieganiu można wykorzystać, jest to jednak tylko sport uprawiany przez "skejcików", lubiących się popisywać, których nie stać na deskorolki. :lol:
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 06 mar 2006, 17:42

Night no nei wiem czy przez skejcikow bo ja nie jestem skejtem. A po za tym to nie popisywanie sie tylko umiejetnosc zapanowania nad swoim cialem, samodyscyplina i wogole. Sport jak sport ale to takze filozofia pewna, ze nie ma ograniczen nie wszystkie filozofie jakies wzniosle musza odnosic sie do religii i ezoteryki, bo mam wrazenie ze tak rozumujesz. Noo chyba ze sie myle ?
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 06 mar 2006, 18:30

Napisałem popisywanie, bo niektóre rzeczy dość mocno komplikuje się tam. Praktyczność wykonywanych skoków często pomijana jest na rzecz widowiskowości.

Jest to panowanie nad swoim ciałem, jak w każdym sporcie. Panowanie to jednak jest bardzo zawężone i ogranicza się jedynie do spraw objętych w ramę tego sportu, czyli biegania i skakania. To samo odnosi się do ograniczeń. Ludzie ci są tylko niewiele sprawniejsi od przeciętnego człowieka. Ograniczenia, które pokonują są bardzo małe, trudno więc mówićo filozofii.
Cwiczenie wolnego biegania jako sportu jest dość ograniczone, bo sprawność tam podnosi się wyłącznie dla potrzeb biegu i skoku. Nie znaczy to jednak, że należy to wszystko odrzucać, bo jak pisałem, niektóre techniki czy ćwiczenia są dobre, nie należy jednak brać tego jako cel sam w sobie.

Dobrze, że założyłeś taki temat. Uważam, że rozwijać się duchowo można bez rozwoju fizycznego, nie znaczy to jednak, że taką drogę należy odrzucić. Fizyczny rozwój z duchowym wiąże wiele filozofii.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 06 mar 2006, 19:59

Night a moze chcesz troche filmikow parkour ?:D:D Chetnie wyse tez innym jak będą chcieli. Fajnie jest to ogladac ale jeszcze fajniej to robic. Heheh :) Hmm chociaz niektorzy mowia ze troche w freeruningu akrobatyki to jednak david belle wymyslajac caly ten parkour nie mial na mysli akrobatyki i gimnastyki wiec czasami na prostej drodze salta sa niepotrzebne. Tutaj chodzi o jak najszybszy albo jak najladniejszy i najbardziej wymyslny sposob pokonania drogi biegnac najczesciej prosto przed siebie. Ogladnijcie sobie film Yamakasi albo 13 Dzielnicę. To są filmy z tymi pierwszymi zalozycielami :P :)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 23 wrz 2007, 20:37

ja trenuje le parkour..i w pełni zgadzam się z Gothic. =]] nic dodać nic ując.. :thumbleft:
DuSzkA Kobieta
 
Imię: Paulina
Posty: 1
Dołączył(a): 23 wrz 2007, 19:47
Lokalizacja: Lubin
Zodiak: waga

Post 23 wrz 2007, 22:25

Nightwalker napisał(a):Nie wiem dlaczego od razu robić z tego tradycję francuzką czy sport extremalny? Laughing


Bo jak kazdy sport extremalny jest niebezpieczne :)


Nightwalker napisał(a):Cwiczenie wolnego biegania jako sportu jest dość ograniczone, bo sprawność tam podnosi się wyłącznie dla potrzeb biegu i skoku.

no to nie dziwie sie ze ten sport nie przypadl Ci do gustu jak tylko biegales i skakales :lol:

Ja z moja ekipa zaczalem skakac jako jedni z pierwszych w polsce, skakalem bez przerwy - przez dwa lata(treningi od 3 do 5h dziennie). Pewnego wieczoru po treningu wrocilem do domu, a Gruby przyjechal na weekend - chcialem mu pokazac wallflipa z dwoch krokow bo jeszcze nie widzial jak go dopracowalem... pierwsze podejscie - ladnie tylko ladowanie mi sie nie spodobalo(mu sie podobalo), wiec drugie podejscie (bylo ciemno, a drzewo na ktorym to robilem bylo chude) i... poślizg przy drugim krogu po drzewie ale juz po zarzucie nogą - spadam na głowe, jakos dalem reke zgietą za nia i .. TRACH... szpital. Nie potrafili tego u mnie w miescie zrobic, zawiezli mnie do innego szpitala - lezalem 16 dni, wsadzili mi drut w szpik kostny - ramie bylo odłamane, leczenie trwalo rok - 2 operacje, zanik miesnia - dzieki cwiczenia go odzyskalem, choc nie dawali mi duzej szansy.
Czyli po zlamaniu mialem rok przerwy przez leczenie + prawie kolejny rok, ale niedawno znowu zaczalem skakac :)

Teraz jak byl ogólnopolski zlot Traceuer`ów to Ekipa z ktora skakalem okazala sie jedna z najlepszych jak nie najlepsza:) szkoda ze sie polamalem :P

Night, nie pisz ze parkour to tylko skoki i bieganie - bo skoro tak piszesz, to naprawde nic nie wiesz o tym sporcie:) tyle ode mnie, pzdr

Edit:
Parkour to nie wolne bieganie tylko sztuka poruszania sie :) to tak na marginesie.

Edit2:
jest to jednak tylko sport uprawiany przez "skejcików", lubiących się popisywać, których nie stać na deskorolki. Laughing

Nie wiem dlaczego sie smiejesz, że kogoś nie stać na deske :|
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron