Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

Spokój i adrenalina

Post 13 maja 2011, 17:14

Ogólnie odkryłem niedawno we mnie coś co mnie zaskoczyło.

Od kiedy pamiętam myślałem, że albo ktoś ma charakter wyciszony albo przeciwnie. Szuka czały czas nowych wrażeń.
Moje myśli zazwyczaj kierowały się w stronę spokoju.
Ostatnio jednak stwierdziłem, że we mnie są dwa, definitywnie przeciwne bieguny aktywujące się na przemian.
Raz potrzebuję ciszy i dosłownie rozpływam się w myślach. Czasem osiągam taki poziom, że już sam nie wiem o czym myślę.
Przychodzi dzień drugi i mam ochotę skoczyć na bungee albo nie wiem, spadorchon, cokolwiek co przynosi adrenalinę.
Wyruszyć w podróż do Azji bez pieniędzy i jedzenia. Bez zastanowienia.

W pewnym stopniu zależy to pewnie od ludzi z którymi przebywam.
Balansuję pomiędzy tymi dwoma biegunami.
Potrzebuję ich obu.
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Spokój i adrenalina

Post 13 maja 2011, 20:06

wachania nastroju , masz depresje :D( zarcik_ :D
Avatar użytkownikatryptOfan Mężczyzna
''Dla śniącego-nic trudnego''
 
Imię: Piotr
Posty: 121
Dołączył(a): 29 mar 2010, 08:19
Droga życia: 28
Zodiak: waga

Re: Spokój i adrenalina

Post 13 maja 2011, 20:28

wiesz ja też tak mam nawet po ciężkim dniu jak ciało to istny flak a ja skaka.i latam i cieszę się tak że chyba nie jest z nami źle :P
Przez pustkę umysłu do miłości bezwarunkowej...
bartezzz Mężczyzna
 
Posty: 121
Dołączył(a): 27 mar 2011, 19:48

Re: Spokój i adrenalina

Post 13 maja 2011, 20:50

Idę się zresetować :P
tj, osiągnąć równowagę pomiędzy spokojem a adrenaliną :D
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Re: Spokój i adrenalina

Post 13 maja 2011, 21:17

Osho w swojej książce zaznaczył, dlaczego ludzi tak kręci ryzyko. Wyjaśnił, że w chwili kiedy robimy coś ryzykownego, coś co powoduje moment kiedy bierzemy głęboki wdech daje nam na chwile poczucie, że jesteśmy, poczucie własnego istnienia. Takie małe przebłyski prawdziwych nas, dlatego niektóre z tych działań są niekiedy uzależniające, ponieważ chcemy znowu poczuć, że jesteśmy.
Jestem Bogiem i na kogo spojrzę, tego kocham, ponieważ jestem wszystkim, co widzę i kocham to, czym jestem.
Avatar użytkownikaBobBlunt
Żyć aby kochać, kochać aby żyć
 
Imię: Jestem, który jestem
Posty: 311
Dołączył(a): 11 lut 2011, 00:10

Re: Spokój i adrenalina

Post 15 maja 2011, 14:20

Polecam skok na bungee :D
Adrenalina wychodzi uszami.
Too weird to live,
too rare to die.
Avatar użytkownikaJoe Black Mężczyzna
 
Posty: 562
Dołączył(a): 04 sty 2010, 02:28
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Re: Spokój i adrenalina

Post 19 maja 2011, 00:35

BobBlunt napisał(a):Osho w swojej książce zaznaczył, dlaczego ludzi tak kręci ryzyko. Wyjaśnił, że w chwili kiedy robimy coś ryzykownego, coś co powoduje moment kiedy bierzemy głęboki wdech daje nam na chwile poczucie, że jesteśmy, poczucie własnego istnienia. Takie małe przebłyski prawdziwych nas, dlatego niektóre z tych działań są niekiedy uzależniające, ponieważ chcemy znowu poczuć, że jesteśmy.

Nie jestem jakimś specjalnym fanem Osho, ale to akurat bardzo dobrze powiedział =D>
"Miłość którą powstrzymujesz jest bólem, który nosisz w sobie, z życia na kolejne życie” - Vissaseus do Alexa Colliera http://www.alexcollier.pl
Avatar użytkownikaKot Wasyl Mężczyzna
 
Imię: Kot Wasyl
Posty: 33
Dołączył(a): 11 mar 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 11
Typ: 4w5
Zodiak: byk/wąż

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość