Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

"Moherowe berety"

Post 13 lut 2006, 19:20

Wyznawcy każdej religii mają skłonność do fanatycznej obrony swojej religii, nieprzestrzegania jej praw, naginania faktów i ideii dot. religii oraz nadużyć (przykład - sprawa duńskiej gazety i karykatur). Zyjemy ponoć w katolickim kraju tak więc o tym piszę - o polskich fanatykach.

Skłoniły mnie do tego wydarzenia jakie miały miejsce po wydaniu numeru Machiny z pewną okładką. Chodzi o bojkot jaki zbulwersowani katolicy stosują wobec reklamodawców, zamieszczających reklamy w Machinie. Jeżeli kogoś to razi, to może krytykować, bojkot natomiast to wg. mnie przejaw złośliwości.

http://tolerancja.net/ tutaj znajdziecie wezwanie do bojkotu oraz nieszczęsną okładkę.

Co sądzicie o tej sprawie i w ogóle "moherowych beretach"? Może jakieś inne przykłady "agresji" katolickiej?
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Re: "Moherowe berety"

Post 13 lut 2006, 20:19

Nightwalker napisał(a):Może jakieś inne przykłady "agresji" katolickiej?


Jest ich bardzo duzo... no chocby agresja religii katolickiej w system edukacji (polecam raport z Polityki nr5/2006)). Zamiast nauki na zasadzie religioznawstwa mamy indoktrynacje, ale nie wydaje sie nam to niczym nienormalnym, no bo skoro tak juz bylo i jest to po co cos zmieniac... nie daj boze otworzyc sie na obiektywizm, szersze myslenie i stracic wplywy... a s kutek jest taki, ze i tak traca, tyle ze przy okazji niszczac umysly niektorym mlodym ludziom, ktorzy sa bardziej wrazliwi. Jezeli chodzi o tolerancje jako narod jestesmy daleko w tyle za wiekszoscia panstw europejskich...

ale badzmy dobrej mysli... skoro ten nasz lokalny fanatyzm w postaci moherowych beretow, koalicji itd. tak teraz wznisol sie w gore... tym wiekszy zanotuje upadek. Tak, ze ja czekam na oczyszczenie sie pola... moze to bedzie tez przyczyna wiekszego otwarcia sie na duchowosc wsrod ludzi... zobaczymy :)

------------------------------------

a co do bojkotu, to go bojkotuje - mnie on nie obraza, a jezeli kogos tak to jego problem a nie wydawcy pisma... zajrzyjcie w glab siebie, zrozumcie przyczyna obrazy/wkurzenia/itp. a nie projektujcie bezmyslnie to czego w sobie nie akceptujecie na zewnatrz... to wszystko.
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 13 lut 2006, 20:32

Każda religia ma swoje moherowe berety.
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 13 lut 2006, 22:51

tylko dlaczego akurat teraz w Polsce jest ich taki wysyp i wplyw na zycie spoleczne i polityczne...
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 14 lut 2006, 14:05

Luke_Nuke napisał(a):Każda religia ma swoje moherowe berety.

Chyba miałeś na myśli moherowe turbany. :lol:

Wg. mnie wcale nie nastąpił ich wysyp. Po prostu ich podescie jest bardziej kontrastowe niż kiedyś. Duża rolę odgrywa też Rydzyk (Radio Matyja 666 Mhz. :D ) i jemu podobni.
Jeżeli chodzi o młodzież, to ci mający potrzebę bycia w grupie z fanatycznym celem - często byli neonaziści - przystąpili do giertychowej młodzieży wszechpolskiej. Ich sposoby działania, hasła a nawet oprawa wizualna przypomina neonazistów.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 14 lut 2006, 14:23

Nightwalker napisał(a):Wg. mnie wcale nie nastąpił ich wysyp. Po prostu ich podescie jest bardziej kontrastowe niż kiedyś.


wiesz... tak sie sklada ze w mojej rodzinie tez mam takiego moherowego bereta - moja babcie... i poki radio m nie uroslo tak w sile wszystko bylo ok... z czasem coraz bardziej ta rozglosnia robila wode z mozgu, mysle ze bardzo wielu osobom starszym. I dlatego pisze wysyp... bo to sie nasila. to jest chore do tego stopnia ze na 1szym miejcu jest radio, dlugo dlugo nic i dopiero rodzina (ktora jest nastawiona anty do radia wiec jest slepa, oglupiona przez zydow, masonow, i niemcow). O wyciaganiu pieniedzy i systemie pozwalajacym tym straszym ludziom ominac rodzine probujaca powstrzymac ten proceder, nie bede sie rozpisywal....
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

AVE RADIO MA RYJA.

Post 14 lut 2006, 15:24

Taa moj dziadek to jest normalnie fanatyk, az trudno uwierzyc ze w to jakby wpłynął.
Rano wstaje je sniadanie slucha radia maryja, potem idzie sie usiasc slucha TV TRWAM, i jak jest jakas msza to sie przed TV przeżegna itd itd...;| szkoda gadac.
A tak wlasciwie to dzieki Radiu Maryja Kaczynski doszedl do wladzy. Pomyslcie wiadomo ze ludzie starsi chodza do wyborow bo byli uczeni zeby byc patriota no nie? No to kaczor sie skapnal i do rydzyka(The Rydzyks). Ale tez sie zastanawiam czemu Wschod glosowal na Kaczora a Zachod na Tuska :D:D O wlasnie mlodziez tez glosowala na Tuska !! Ha
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Re: AVE RADIO MA RYJA.

Post 14 lut 2006, 15:46

Gothic napisał(a):Ale tez sie zastanawiam czemu Wschod glosowal na Kaczora a Zachod na Tuska


Jezeli o ten podzial chodzi to bardzo mocno on sie pokrywal z podzialem na zabory... i wiaze sie to z mentalnoscia przejeta przez tyle pokolen w danym zaborze... reszte sobie dopowiedz :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

:)

Post 14 lut 2006, 15:49

ZACHÓD GÓRRĄĄ!! YEEAAHHHH.. a tak na powaznie to i tak sądzę ze z tego rzadzenia nie wyniknie nic dobrego wkoncu Przezylismy 3 zabory to przeTRWAMy 2 Kaczory ! :twisted:
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 14 lut 2006, 16:02

Kaczyński wiele stracił np. u młodzieży przez jego myki z paradą równości - moherowe zagranie. :P Chociaż sam Kaczyński - przynajmniej początkowo - wypowiadał się w miare neutralnie, to potem - zwłaszcza jego współpracownicy, zbyt najeżdzali na homoseksualistów i zwolenników parady.

Z zaborami to nie do końca się zgodzę. Zachód to w dużej części tereny poniemieckie (Niemców wykopano :lol: ) - dziś mieszkają wiec na nich mieszkańcy zarówno dawnej wschodniej jak i zachodniej Polski.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 14 lut 2006, 17:22

Ja naprawdę dyskutowałbym czy za Tuska i PO byłoby lepiej, ale to temat na inną dyskusję... (nie twierdzę, że PiS dobrze rządzi).
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 14 lut 2006, 17:38

Ja naprawdę dyskutowałbym czy za Tuska i PO byłoby lepiej, ale to temat na inną dyskusję... (nie twierdzę, że PiS dobrze rządzi).

"Nocna zmiana" robi Ci wodę z mózgu, że tak zacytuję kogoś powyżej :P

Tak jak Loky napisał, dopiero przez radio zaczęło się moherowe bereciarstwo. To dlatego głównie, że moher mógł poczuć, że jest popierany przez rzesze ludzi, a nie tylko przez siebie, swoje trzy koleżanki, parafie. Teraz jest to po prostu sprawa ogólnonarodowa.

A moherowe berety to najzwyczajniejsze bezrozumne masy. Może niektórzy rozumieją, co robią i czemu, pytanie tylko czy wiedzą, że nie jest to mile widziane u młodzieży i u ludzi 'światłych'? Za moherowe berety wypowiadać się nie będę :P
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 15 lut 2006, 21:13

Za Tuska też dobrze by nie było - złe efekty były by widoczne później. W Polsce niestety zmiany partii czy ludzi na stanowiskach nie wystarczą.

Samym "moherem" nazywa się już nie tylko babcie chodzące w takowych nakryciach głowy, ale też ludzi przedstawiających pewien sposób myślenia. Efekty fanatyzmu są widoczne choćby w przytoczonej przeze mnie sytuacji - dwie firmy zerwały współpracę z Machiną, albo dlatego, że przekonały je "moherowe" argumenty, albo po prostu by zachować neutralność wobec odbiorców - co z resztą zraziło przeciwników "moheru".
Jak by nie patrzeć, w Polsce najwięcej jest katolików, zawsze więc większość przekona mniejszość. Tym gorzej, że wiele osób z jakimi rozmawiałem tłumaczy swoją wiarę tym, że ich rodzice też ją wyznawali. Walka z "moherem" może więc jeszcze długo trwać i przybierać na sile.
Nie chciał bym tylko, żeby przeciwnicy moheru stracili obiektywne i racjonalne spojrzenie, zaślepieni "nieracją" innych.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

:)

Post 15 lut 2006, 23:13

Cóż niestety wygląda mi na to, że Rydzyk ma ambicje. Tylko czy te ambicje go juz nie przerosły ? A tak wogóle "Fakt" robił przecież prowokacje, jak bylo widac minister zaraz podsunal ojcowi dyrektorowi limuzynkę. Uwazam ze politycy nie powinni tez leciec z kazdym problemem do Radia Maryja ani tez nie wierzyc im slepo , bo przeciez politycy maja byc dla calego panstwa a nie tylko dla katolikow mieszkajacych w Polsce. Powinni pametac o mniejszosciach bo inaczej bedzie zle. :twisted:
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 17 lut 2006, 13:55

Ehh, beret, beret:(.

Ja na szczęście nie znam osobiśćie żadnego "mohera", choć mieszkam z babcią, nie jest ona takim oszołomem. Ale po samych poglądach, o których słyszałem widzę, że tego typu towarzystwo byłoby dla mnie ciężką próbą. Współczuję obecnym tu posiadaczom moherowych dziadków... :(
Ja - otchłań tęcz - a płakałbym nad sobą
jak zimny wiatr na zwiędłych stawu trzcinach -
jam blask wulkanów - a w błotnych nizinach
idę, jak pogrzeb, z nudą i żałobą.
Avatar użytkownikad6 Mężczyzna
nic nic. 585
 
Imię: Tymoteusz
Posty: 94
Dołączył(a): 02 lis 2005, 12:57

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron