Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.
W uproszczeniu ubój rytualny polega na poderżnięciu gardła zwierzęciu bez ogłuszenia i zostawieniu go aż się wykrwawi. W ten sposób powstaje koszerne mięso. Nie trzeba wielkiej empatii i wrażliwości, by uznać takie praktyki za barbarzyńskie i za niepotrzebne zadawanie cierpienia zwierzętom.

W Polsce Trybunał Konstytucyjny uznał ubój rytualny za niezgodny z konstytucją i ustawą o ochronie zwierząt i tym samym miał przestać być legalny 31 grudnia 2012r.

W związku z tym posłowie wpadli na genialny pomysł by zmienić ustawę o ochronie zwierząt i tym samym umożliwić ubój rytualny w Polsce mimo sprzeciwu opinii publicznej i Trybunału Konstytucyjnego. To nie pierwsza sytuacja gdy rząd pokazuje, że zupełnie nie obchodzi go opinia publiczna i że zamierza za wszelką cenę realizować interesy lobbystów.

Jeśli też uważacie, że takie skrajne praktyki maltretowania zwierząt nie powinny być legalne w Polsce być może chcielibyście dołączyć do wydarzenia na FB oraz jeśli jesteście z Warszawy wziąć udział w proteście który ma być niebawem zorganizowany (info będzie podane na tym wydarzeniu).

Nie chciałabym w tym wątku wchodzić w dyskusje na temat ogólnego jedzenia mięsa i wyrobów odzwierzęcych. Ja osobiście jestem weganką i jestem przeciwna jakiemukolwiek zadawania cierpienia zwierzętom dla przyjemności smakowych, rozrywkowych, czy innych. Jednak wiem, że są tu też osoby, które jedzą mięso. Każdy ma prawo do wyboru i własnego rozsądzenia tych spraw we własnym sumieniu, po prostu jeśli też się zgadzacie, że nie ma potrzeby by ubój rytualny był praktykowany w Polsce dołączcie, powiedzcie znajomym, albo po prostu wiedzcie, że za wszelką cenę usiłuje się go zalegalizować (tak samo jak GMO).

Stop ubojowi rytualnego w Polsce - fb napisał(a):Dobrostan zwierząt jest dobrem prawnie chronionym, ma status wartości wspólnotowej, co znajduje wyraz m.in. w Protokole 33 do Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Obyczaj religijny, choćby i o wielowiekowej tradycji, jeśli narusza moralność lub sprowadza cierpienie na inną czującą i zdolną do odczuwania cierpienia istotę MUSI ustąpić DOBRU O WYŻSZEJ WARTOŚCI. To podstawowa zasada humanizmu i fundament, na którym zbudowana jest EUROPEJSKA cywilizacja! Także nasza konstytucja.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron