Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Opętanie

Post 23 kwi 2006, 20:10

Mój przyjaciel który jako tako interesuje sie zjawiskami tymi no para , kiedys mi powiedział że jest duże prawdopodobieństwo opętania mnie przez szatana. W pewnej książce czytał ( coś oegzorcystach i egzorcyzmach :)) ze ten kto słcuha metalu ( heavy) i interesuje się okultyzmem będzie jak już wcześniej wspomniałem opętany. Czy to możłiwe żeby jakaś godforma mnie opętała?On boi się medytować , zajmować się magią z wiadomo jakiego powodu . Zaczynam się bać jego gadania o tym :P :twisted:
Avatar użytkownikaJakub Mężczyzna
Is A Metal Guru
 
Posty: 65
Dołączył(a): 01 mar 2006, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 7
Typ: 7
Zodiak: baran

Post 23 kwi 2006, 20:21

Nie ma sie czego bac Jakubie!! :P Po pierwsze ja tez slucham i metalu i rocka, i medytuje i zyje jak widzisz i jestem w pelni wladz umyslowych(chyba).
Po drugie jezeli bedziesz sobie powtarzal ze cie cos opeta noo to jak na zyczenie: mowisz masz bedzie opetany i looz. Nie moze ci nic opetac jakies inkwizycyjne dbeile to wymyslily zeby postraszyc troche ludzi. Nie martw sie:):)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 23 kwi 2006, 20:43

DZieki za radę. Ale ja nie powtarazam w kółko że mnie coś opęta:P tylko napisałem żeby rozwiać moje wątpliwości. ALe co do tego opętania przeecież są ci egzorcisci którzy uwolnili kogoś tam od władzy demonsa.
Hejak jestem Jakub.Słucham metalu.
Vader , Acid Drinkers, Rob Zombie, Chainsaw
www.ezzu.za.pl -strona w budowie ^^
Avatar użytkownikaJakub Mężczyzna
Is A Metal Guru
 
Posty: 65
Dołączył(a): 01 mar 2006, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 7
Typ: 7
Zodiak: baran

Post 23 kwi 2006, 22:20

Nooo, mi tez kiedys babcia mowila ze jak nie bede jadl to mnie diabel zabierze do piekla... i z niebem sie moge pozegnac... :P
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 24 kwi 2006, 09:04

Nie wierz w takie coś bo robi sie fobia na całe życie. xD
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 24 kwi 2006, 17:04

Z tymi fobiami to masz racje :P Trza uważać w co się wierzy :)
Hejak jestem Jakub.Słucham metalu.
Vader , Acid Drinkers, Rob Zombie, Chainsaw
www.ezzu.za.pl -strona w budowie ^^
Avatar użytkownikaJakub Mężczyzna
Is A Metal Guru
 
Posty: 65
Dołączył(a): 01 mar 2006, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 7
Typ: 7
Zodiak: baran

Post 12 cze 2006, 17:20

Taak, opętany, niee, Twoja wola musi wytrzymać, rozwijasz siębie, twoja moc rośnie, Taak jęśli to wytrzymasz masz szanse stac się potężny, ja, ja wytrzymałem.
btw. nie przejmuj się niem, chłopak albo zazdrości, albo jest z pospólstwa i nierozumie takich rzeczy.
Kim wy jestescie?! -_-
Wajar Mężczyzna
ostatni na wzgórzu...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 maja 2005, 18:23
Lokalizacja: Miechoow
Droga życia: 11
Typ: 4w3
Zodiak: Strzelec Koń

Post 12 cze 2006, 17:25

w takim razie twoj przyjaciel byl podobny do mnie :)
tabiZ
Avatar użytkownikatabi Mężczyzna
 
Imię: Dawid
Posty: 82
Dołączył(a): 01 cze 2006, 19:10
Lokalizacja: Olkusz
Zodiak: rak

Post 12 cze 2006, 20:40

Wajar napisał(a):btw. nie przejmuj się niem, chłopak albo zazdrości, albo jest z pospólstwa i nierozumie takich rzeczy.
TAk dokładnie on nie rozumie tych rzeczy. Uważa on za złe.Mój przyjaciel bardzoiej wierzy Kosciołowi. Zbyt dużo czytał o egzxorcyzmach i naoglądał się horrorów ( np . Egzorcysta) i teraz się boi. Ale to już nie aktualny temat ^^. bardziej sie boję że się zacznie mnei bać. Wiecie , ezoteryk i inne takei tam straszne rzeczy które jakiś egzorcysta napisał^^Tabi, poczęści jest podobny do Ciebie. No cóż twojej jak i również jego mentalności nei zmienie ^^
Hejak jestem Jakub.Słucham metalu.
Vader , Acid Drinkers, Rob Zombie, Chainsaw
www.ezzu.za.pl -strona w budowie ^^
Avatar użytkownikaJakub Mężczyzna
Is A Metal Guru
 
Posty: 65
Dołączył(a): 01 mar 2006, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 7
Typ: 7
Zodiak: baran

Post 04 sie 2006, 06:56

Wiara w te zjawiska przeciska się gdzieś pomiędzy strukturą wiary wpajaną nam przez lata przez różne Kościoły. W kwestii opętań to jest trudna sprawa. Ludzka myśl dla "nich" to jak zburzenie powierzchni wody. Duchy kierują się tam, gdzie się coś dzieje na każdej płaszczyźnie. I tu trzeba uważać. Na przykład gdy pomagacie osobie świeckiej przy modlitwie w intencji osoby opętanej. Dla ducha w tym momencie stajecie się swoistą latarnią i zdarza się, że was odwiedza. Jeśli chodzi o rock i metal to chodzi o treść piosenek, słowa, których często w tym szumie i dźwięku, nie rozumiemy, ale trafiają one do naszej podświadomości. Właśnie tą metodą przemycane są czasem słowa czczące ciemne moce , szatana i wszystkie demony, a my słuchając to, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jednak nie słyszałem o żadnym przypadku opętania osoby słuchającej taką muzykę. Zdarza się to częściej z osobami biorącymi narkotyki, gdyż wtedy pozbawiamy się naturalnej ochrony przed innymi lokatorami naszego ciała. O tym można pisać dużo. Ale najważniejsze w tym wszystkim, że na początku drogi rozwoju lepiej tym tematem się nie zajmować, a przede wszystkim o nim nie myśleć. Choć mała konfrontacja z drugą stroną czasem może być przydatna bo wtedy już niczego się człowiek nie boi , no i wie jak to jest... widzieć ducha.

That's all. Krótko mówiąc, żeby zostać opętanym, trzeba tego chcieć.

Pozdrawiam
Avatar użytkownikaŁukasz Bartecki Mężczyzna
AlvaR
 
Imię: Łukasz
Posty: 14
Dołączył(a): 03 sty 2006, 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 1w9

Post 04 sie 2006, 09:53

Łukasz Bartecki, nie wierzę w złe moce, szatana i opętanie przez duchy. Zgadzam się jednak z twoim ostatnim zdaniem. Opętanie to pewien stan schizofreniczny podsycony wierzeniami.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 04 sie 2006, 11:55

Łukasz Bartecki napisał(a): Jeśli chodzi o rock i metal to chodzi o treść piosenek, słowa, których często w tym szumie i dźwięku, nie rozumiemy, ale trafiają one do naszej podświadomości. Właśnie tą metodą przemycane są czasem słowa czczące ciemne moce , szatana i wszystkie demony, a my słuchając to, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.


Jak narazie od słuchania tego typu muzyki nic mi sie nie stało :):):P Żyje dalej...
Hmm tez sadze ze opetanie moze byc stanem umyslu, byc moze sobie wmawiamy ciagle ze widzimy duchy, ze nas odwiedzaja, taka mania :P Napewno taka osoba, któa się tym interesuje wie jak się zachowują ludzie podczas egzorcyzmów, no i gotowe:P Podświadomość to przerabia :P I stajemy się opętani...:) Ciekawa teoria co ?
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 04 sie 2006, 18:05

Nightwalker, myślę, że nie masz do końca racji. Jeżeli pójdziesz do lekarza i powiesz, że "słyszysz głosy" to masz jak w banku, natychmiastowe zabranie na oddzial zamknięty. Zwykle orzekają schizofrenie i faszerują pacjenta lekami. Zbyt dużo miałem do czynienia z egzorcyzmami i osobami się tym zajmującymi żeby zgodzić się na to co napisałeś. Nie wszystko co widzisz jest "stanem umysłu".Choć wiem, że każdy widzi świat "ze swojej mańki" i ocenia to na swój sposób.

W kwestii myśli. Warto się zastanowić czy ludzka myśl ma moc sprawczą co sugerują fizycy kwantowi. Twierdzą oni, że rzeczywistość można kreować/zmieniać za pomocą obrazowości myśli. Jeśli rzeczywiście myśl krąży gdzieś w przestrzeni to może być odczytana przez inne istoty ( albo dotrze do nich zupełnie niezrozumiana jako zaburzenie ). Na takie wnioski skłoniły mnie często wielogodzinne rozmowy z osobami, które przeżyły śmierć kliniczną. I mimo, że czasem nauka mówi swoje, to zwyczajnie mija się z prawdą.

Pozdrawiam
Avatar użytkownikaŁukasz Bartecki Mężczyzna
AlvaR
 
Imię: Łukasz
Posty: 14
Dołączył(a): 03 sty 2006, 08:53
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 9
Typ: 1w9

Re: Opętanie

Post 15 cze 2010, 22:50

nie ma możliwosci opetanie jak słuchasz muzyki ...co zaobserwowałeś ?zmieniłeś się zaczołeś inaczej myśleć ??,bać się ,nawet jak sie tego boisz ,że tak sie stanie
W trakcie OOBE może cię coś dopaść ale raczej wtedy jak sie tego panicznie boisz IGNORUJ to ,ZRÓB SOBIE MENTALNĄ OCHRONĘ twojej aury duszy czy czego tam chcesz ,czego myslisz ,że sie przylkei jakieś zło ,Ale wazne co myślisz ,potem co robisz ,może dla spokojnosci twej duszy i podświadomości zrób przerwę od tej muzy i zobacz czy zaszły zmiany u ciebie .
Pokochaj wyraź wdzięczność miłość przyciągniesz serce=instrument poznania Są takie rzeczy w życiu co serce zna powody a rozum ich nie pozna Ile jest spraw co stają się jasne kiedy spojrzysz na nowo MIŁOŚCIĄ
http://www.youtube.com/watch?v=_8lK9Wy4 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ec8Yui1P ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WzAPpe75e7o
http://www.youtube.com/watch?v=frv6FOt1BNI
http://www.youtube.com/watch?v=cOGUqAGR ... re=related
Avatar użytkownikaprzebudzona-NIMFA Kobieta
szukam oświeconych NAUCZYCIELI
 
Posty: 212
Dołączył(a): 07 cze 2010, 22:40
Lokalizacja: POLSKA
Droga życia: 11
Typ: ciągle zmienna bo doświadczam

Re: Opętanie

Post 15 cze 2010, 23:13

Ewo, litości - to temat, który był aktywny 4 lata temu...
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości