Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Re: Dynamika a Harmonia

Post 10 mar 2012, 21:03

Tak .to stwierdzenie intymne i indywidualne dlatego nie moze byc obiektywne,zreszta obiektywizm to nie coś do czego nalezy dązyc aby uzyskac zrozumienie u kogoś.Subiektywnosc to tez prawda,A ze zblizamy się do kwestii ostatecznych i tajemnic jak przestrzen czas materia energia to posiłkuję się takimi twiedzeniami bo do tych pojęc jak na teraz sam nie jestem w stanie nic dodać i rozwinąc ich. Enlil potrafi,potrafi:)
Jestesmy rzuceni w przestrzen fizyczną a takze przestrzen wewnętrzna jest uwięziona w nas:)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Dynamika a Harmonia

Post 10 mar 2012, 21:07

falko napisał(a):Jestesmy rzuceni w przestrzen fizyczną a takze przestrzen wewnętrzna jest uwięziona w nas:)


Na boga, dlaczemuż więzisz przestrzeń?! xD
Puść ją!
A i Ona Cię Puści! : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Dynamika a Harmonia

Post 10 mar 2012, 21:30

Dodam coś na zadumkę.

Dlaczego mówi się "mądry po szkodzie"?
Bo gdy jesteś uwikłany w proces nie widzisz go w całości. Podążasz za wytycznymi. Widzisz go w perspektywie, nie w panoramie. Dopiero, gdy zakończysz działać doznajesz panoramicznego wglądu w to co zrobiłeś, tak?

Zapytałem:
Czy to My jesteśmy uwiezieni w przestrzeni?
A może to przestrzeń jest uwięziona w Nas?

Ani jedno, ani drugie.
Jeśli pragniesz Odkrycia obie rzeczy nie mogą być prawdziwe. Bo gdy weźmiemy je za prawdę blokują myślenie abstrakcyjne.
A WSZELKIE ODKRYCIA BIORĄ SIĘ Z MYŚLENIA ABSTRAKCYJNEGO.
Z łączenia rzeczy w nowy, niespotkany dotąd sposób. Ale aby myśleć abstrakcyjnie, musisz odizolować się od obserwowanego procesu, spojrzeć na niego szerzej, całkowicie inaczej, jako coś całkowicie czystego i nie uwikłanego w proces.
Ciało może wykonywać prace, funkcję, ale możesz je zobaczyć nie są więc Tobą. Utożsamianie się to doświadczanie przez konkretny pryzmat. Aby Odkryć trzeba wyjść POZA. Poza wszelkie ograniczenia. Poza logikę. Ku czemuś innemu. Samorzutnemu, samopojawiającemu się.

Ruch może być zaobserwowany z Bez-ruchu.

Nie odczujesz prędkości autobusu, gdy sam będziesz się poruszał samochodem. Dopiero gdy staniesz, zobaczysz ruch autobusu bez zniekształceń. Prosty, czysty ruch. Jeden nie sprawiający wątpliwości wektor, który można nawet obliczyć.
Gdy stajesz się Świadkiem w Bez-ruchu wszystko jest proste, bo nie posiadasz żadnego stanowiska, nie musisz brać poprawek na Swoje położenie, prędkość, stosunek Ciebie do otoczenia. Bo jesteś nienamacalny. Całkowicie abstrakcyjny.

Skoro ty jesteś Absolutnie Abstrakcyjny, wszystko inne jest Logiczne.

Świat musi tak zareagować w Twojej percepcji. Musi stać się drugą ekstremą. Kiedy Ty stajesz się nieskończony wszystko inne musi "stać się" skończone i poznawalne.

Jak wtenczas wszystko wygląda...
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Dynamika a Harmonia

Post 11 mar 2012, 11:55

A WSZELKIE ODKRYCIA BIORĄ SIĘ Z MYŚLENIA ABSTRAKCYJNEGO.


Pewnie ze tak,moje próby dotarcia do Przestrzeni (tej wewnętrznej) oraz próba opisu tej przestrzeni zewnętrznej powoduje ze już nie mam czym oddychać:)
Zobaczyłem jak się ludzie motają zeby wyrazić to w słowach,opisac przestrzen ,to zabawne,np mówią wez to przyłuz do tego i trzymaj tak(naprawiali samochód) albo : np: to był spisek ,tam na górze! ja bym poszedł sprawdził ,ja bym poszedł!
Albo : stań tak i chodz po tym tym.( podłoga była mokra i trzeba było chodzic szurając nogami po reczniku zeby nienadeptac sladów)
To jeszcze idzie wyrazić ,są pojęcia i język ,szczególnie architektoniczny ujmuje statycznie wszystko co wybudowac się da.
Czy wiecie ze gołebie są elementem architektury,takim dynamicznym? poniewaz pojawiają sie ze swoim lotem /ruchem w polu perspektywy czy panoramy.
Sinbard,czyz nie istniejesz w Rozległej Przestrzeni gdzie nie napotykasz zadnych barier/ograniczen i czyz nie spotkałes mnie małego punktu skurczonego do 3D?
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Dynamika a Harmonia

Post 14 mar 2012, 20:20

Pisze pod sobą Enlil,a chcę napisać o tym co mnie dotyczy ostatnie 3 dni,nie miałem sił zeby w ogóle coś czytac a teraz nawet coś pisze bo przybyło mi energii,o którą własnie się tu rozchodzi.Miałem spadek energii wydajnosci jak się mi wydaje odcięcie od przezyć swiata,i zastosowałem taka sztuczkę aby coś zaczerpnąć ze zródła w ten sposób ze np werbalny ,negatywny impuls energetyczny odczytac (np przykre słowo komentarz) jako coś co mi sprzyja i nadaje nowych impulsów do działania,Nie wiem czy to już wampiryzm energetyczny i czy to niemoralne ( ale co znaczy moralne w kontekscie energii?)
W kazdym razie podziałało i znów jestem taki jak potrzeba ,jaki chcę byc ,czyli aktywny.Choć wiem ze znurzenie i tak mnie kiedyś dopadnie,
A co znaczy moralne? no nie wiem jesli zródło energii jest osobowe to ktos w koncu odkryje wytyczne dzięki którym mozna będzie zyć w zgodzie z tym zródłem a więc moralnie:)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron