Metody relaksacyjne, wizualizacja, hipnoza, regresing i inne podobne zjawiska.
W chyba książkach Moena się zetknęłam z takim terminem OSPUO czyli cośtam wykreowane przez własny umysł.

W zasadzie co to jest - w sensie gdzie to się mieści - w czwartej gęstości i jak to zrobić :).

Jak sobie coś wyobrażam i często wracam myślami do tego miejsca to kreuję właśnie OSPUO?

Czy coś co bardzo dobrze wykreowałam w OSPUO zamanifestuje mi się w trzeciej gęstości ?:D


edit: znalazłam sobie co to jest i gdzie się znajduje

druga-strona.pl napisał(a):Obszar Stworzony Przez Umysł Obserwatora; hologramowa rzeczywistość do której trafia obserwator po wyjściu z ciała. Generowany jest z związku Energii podatnej na odkształcenia przez ludzką myśl i emocje (myślo-emocje). W zależności od świadomych i bliżej nieuświadomionych czynników wpływających na aktualny stan umysłu obserwatora, można wyróżnić: Atrakcyjny, Lękowy, Naturalny.


Ale dwa ostatnie pytania są aktualne :D
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
Jeśli OSPUO jest przestrzenią poprzez którą faktycznie manifestują się w życiu np. synchroniczności, prawa przyciągania i kreowania, oraz poprzez to wpływania na lokalną i nielokalną rzeczywistość to odnosząc się do Twojego drugiego pytania, przy założeniu że odbywa się to w stosunkowo zdrowy sposób - moim skromnym zdaniem projekcje w owym OSPUO mogą do pewnego określonego stopnia objawiać się w rzeczywistości 3-wymiarowej.
OSPUO jako opisana wyżej przestrzeń wydaje się mieć nieograniczone możliwości, natomiast rzeczywistość 3-wymiarowa, pomimo podatności na odkształcenia będzie raczej do pewnego stopnia zdeterminowana jako system naczyń połączonych.
Wprawdzie słyszałem historie ludzi którzy np. „stworzyli” i przyciągnęli do siebie wymarzonego partnera, bądź jakieś korzystne okoliczności życiowe i tak dalej, ale oni mogli być kreatorami/magnesami tego wszystkiego w sposób pośredni, budując OSPUO z poziomu dajmy na to świadomych afirmacji oraz podświadomych kodów, natomiast w momencie gdy dana jednostka chce w sposób bezpośredni stać się budowniczym OSPUO musi kreować to w umiejętny sposób w kontekście przenikania tego w 3-wymiarowa rzeczywistość.

Edit: Oja, poprawiłem wszystkie OSUPO na -> OSPUO -.-
III
 
OSPUO jako opisana wyżej przestrzeń wydaje się mieć nieograniczone możliwości, natomiast rzeczywistość 3-wymiarowa, pomimo podatności na odkształcenia będzie raczej do pewnego stopnia zdeterminowana jako system naczyń połączonych.


Aha, mam na myśli coś co jest cholernie osadzone w 3jce. Np. mieszkanie/dom w ściśle określonej lokalizacji, która istnieje w 3jce i jest do wzięcia. Nie że tam nie wiadomo co sobie wymyślę i chcę aby mi się manifestowało :D


Ej czyli jak o czymś myślę w świadomości 3jki, ale zrelaksowana to kreuję OSPUO czy wtedy to jest coś innego? Nie to, żeby to miało jakieś większe znaczenie, ale z ciekawości i chęci poznania jak to mniej więcej jest...
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza
luth napisał(a):Aha, mam na myśli coś co jest cholernie osadzone w 3jce. Np. mieszkanie/dom w ściśle określonej lokalizacji, która istnieje w 3jce i jest do wzięcia. Nie że tam nie wiadomo co sobie wymyślę i chcę aby mi się manifestowało :D


Myślę, że w takim przypadku nie będzie to miało większego powiązania z tzw. OSPUO, ponieważ niezależnie od tego czy będziesz chcieć dobrze urządzone mieszkanie bądź faceta który Cię kręci czy też wycieczkę do np. Tajlandii – już na stracie korzystasz z określonej bazy danych i podejmowanie realizacji celu będzie odbywało się na poziomach podświadomych (nastawienie na sukces) oraz świadomych (konkretne działania)
OSPUO wydaje mi się w tym kontekście nieco abstrakcyjne, ponieważ mam wrażenie, że tworzenie w nim czegokolwiek co chcemy, aby się nam zmaterializowało, odbywa się na zasadzie zasilania tego jako pełne szczegółów i detali, więc wracając do powyższych przykładów – przy wyobrażaniu sobie w dokładny sposób wyrazistych danych np. fantazyjnych mebli do owego mieszkania, konkretnego scenariusza erotycznego bądź reżyserowania sobie przebiegu wycieczki po Tajlandii – po pierwsze mija się teraźniejszość (tu i teraz) a po drugie takie wyobrażenia raczej nie będą spójne z docelowym rezultatem.
Przy założeniu, że OSPUO działa, myślę że ta metodologia, przy zachowaniu umiaru i rozsądku może być bardziej realistyczna i elastyczna przy braku określonej bazy danych w rzeczywistości na której chcemy operować bądź korzystać. Być może będzie to pewnego rodzaju twórczym zaginaniem czasu, ale ogólnie ciężko jest mi gdybać na ten temat.

luth napisał(a):Ej czyli jak o czymś myślę w świadomości 3jki, ale zrelaksowana to kreuję OSPUO czy wtedy to jest coś innego? Nie to, żeby to miało jakieś większe znaczenie, ale z ciekawości i chęci poznania jak to mniej więcej jest...


W opisie OSPUO są wspomniane myśli i emocje co nazwałbym czynnikami dynamicznymi, natomiast jeśli projektujesz i marzysz o czymś w stanie głębokiego spokoju to nazwałbym to czynnikami statycznymi. Myślę, że czynniki statyczne mają większa moc sprawcza ponieważ mają swoje źródło w jaźni/duszy natomiast czynniki dynamiczne w umyśle/ego.
Ogólnie to są luźne przemyślenia, dobrze by było, aby ktoś jeszcze wypowiedział się na ten temat.
III
 
OSPUO to termin stworzony przez D. Sugiera. Przytoczona definicja znajduje się w słowniczku na końcu jego książki "Miłość i Wolność poza ciałem". Osobiście popieram stwierdzenie, że OSPUO to w zasadzie nic innego jak świadomy sen. Jak sama nazwa wskazuje, obszar jest stworzony przez umysł wiec czy różni się czymś od świata z LD? Należy jednak wsiąść pod uwagę, że Darek Sugier zrównuje LD i OOBE jako to samo przeżycie polegające jedynie na różnym poziomie dostrojenia. Należę do grona osób, które jednak rozdziela projekcję umysłu od wyjścia z ciała.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron