Metody relaksacyjne, wizualizacja, hipnoza, regresing i inne podobne zjawiska.

Brainvwave Tuner

Post 28 lis 2011, 16:10

Od kilku miesięcy ze względu na to że miałem przez wiele lat objawy nerwicy lękowej, fobii społecznej, nerwicy natręctw, lęku uogólnionego itp., ale też ze względu na rozwój osobisty praktykuję regularnie różne formy relaksacji, np. trening Schultza, Jacobsona, oddychanie przeponowe, pulsację, wizualizacje, autohipnozę, medytację itd. Przynosi to dobre skutki i zamierzam to kontynuuować. Do wspomagania wizualizacji i medytacji stosuję słuchanie binaural beats w aplikacji Brainwave Tuner Lite w telefonie. Czytałem wiele o tym i na jednych działa to bardzo dobrze a na innych negatywnie, wiele też zależy od sposobu w jaki to przeprowadzamy i wyboru presetów. Zamierzam to stosować kilka miesięcy albo co najwyżej lat, a później zakotwiczyć wybrane stany umysłu i wywoływać już je bez słuchania tych dźwięków (bo nie wiadomo, czy długotrwałe słuchanie tego na pewno nie przynosi jakichś negatywnych zmian). Słucham rano i wieczorem dźwięków w skali alfa, a po kilku tygodniach zamierzam przejść na słuchanie skali theta. W żadnych artykułach które dotąd czytałem ani w pomocy do aplikacji Braiwave Tuner Lite nie jest napisane, jak dokładnie to stosować, może umiecie odpowiedzieć na te kilka moich pytań?

- czy można stosować w jednym dniu kilku różnych presetów (np. medytacja alfa, nauka i koncentracja w skali theta i jeszcze preset na ból głowy)
- czy po jakimś czasie, np. po pół roku trzeba zrobić przerwę od słuchania tego, a jak tak to na jak długo?
- czy można zrobić sobie przerwę po słuchaniu np. przez 5 minut i wrócić do tego np. za minutę bo musi się w tym czasie coś zrobić, czy nie można przerywać jednej sesji?
Jeiv
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lis 2011, 15:43

Re: Brainvwave Tuner

Post 03 gru 2011, 17:30

Zdecydowanie polecam preset na ból głowy bo wstanie delta obwody się przepalą i nam tez swiatło zgasnie.Ponadto elektroencefalograf moze eksplodowac.
A powaznie wciąz od lat czytam kilku autorów i kilka tych samych płyt.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron