Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Post 12 lut 2008, 20:56

Radunia napisał(a):
Pax napisał(a):Ale z naszą cywilizacją było tak od zarania dziejów.... pokój-> rozkwit -> złoty wiek -> mega wojna i zarazy -> odbudowa -> pokój......... i tak w kółko

A przepraszam, którą cywilizację masz na mysli? Co to znaczy od zarania dziejów i o jakim tereytorium mówisz?
Bo jeśli chodzi o ziemie, które naleza obecnie do Polski - to od jakiegoś czasu są tu Słowianie i to nie od zarania dziejów - w kulturze, bo o cywlizacji trudno mówić - był szacunek do świata roslin i zwierząt. Pogarda dla tego świata przyszła wraz z chrześcijaństwem opierając się na słowach - czyńcie sobie ziemie poddaną. Słowa te mozna różnie interpretować. Jednakże uczyniono. Określenie "zaranie dziejów" nie może sięgać średniowiecza. Wczesniej czczono przyrodę więc jej nie niszczono - ale to przecież czasy pogaństwa i barbarzyństwa.


Chodzi mi o powtarzalność zdarzeń... nie ważne czy w Polsce, czy w Macedonii :wink:
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 12 lut 2008, 22:05

A jednak napiszę jeszcze raz - poprzednie cywilizacje miały szacunek do przyrody - dlatego spytałam o którą chodzi. Tyle. Więc nie od zarania dziejów - a od sredniowiecza. Proszę o precyzję.
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 12 lut 2008, 23:34

Ale starożytność nie miała szacunku do ludzi... <ciach> jeśli masz wąty :)
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 12 lut 2008, 23:46

Ależ ja piszę TYLKO o szacunku do przyrody. Ludzie do siebie nigdy szacunku nie mieli. Dlatego dużo wcześniej napisałam, że przyszłosć naszej cywilizacji będzie taka, jak każdej innej.
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 13 lut 2008, 00:04

Tzn. Myślisz że cywilizacje pozaziemskie też są tak zjechane jak zwierzak zwany człowiekiem :?: no chyba że mówisz w innym kontekście, o "cywilizacji Polaków" ale autorowi tematu chyba nie o to be..
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 13 lut 2008, 00:28

Nie wiem na ile większy szacunek do przyrody miały poprzednie cywilizacje, ale z pewnością nie były tak ludne jak współczesna i nie dysponowały nawet drobnym ułamkiem tych środków technicznych jakie są obecnie do dyspozycji człowieka. Ponadto obecnie, ze względu na posiadane technologie, człowiek w znacznej mierze utracił pierwotną pokorę przed siłami przyrody. A utrata pokory i szacunku bywa zgubna....

A co do ludzi, to Radunia ma zasadniczo rację: prawdziwy szacunek wśród ludzi (a nie "ludzie godni szacunku") nie jest cechą pospolitą. Zresztą w cywilizacji nastawionej głównie na czysty materializm nie jest cechą zbyt pożądaną :cry:

"Niestety, ludzie to tylko domy zajezdne dla wszystkiego co zewnętrzne. Znają tylko to, co staje na ich drodze, lecz nie mają ochoty poznać tego, czego nie znają, co ich nie spotyka."
"Kto zna swoją głupotę, nie jest wielkim głupcem..."
nemokpt Mężczyzna
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 lut 2008, 01:57
Lokalizacja: ??
Droga życia: 5
Zodiak: Wodnik

Post 13 lut 2008, 01:20

Nie, litość Bogów i demiurgów - pisze o cywilizacjach ziemskich, o tych, które teraz odkopywane są spod ziemi. Wszytskie znaki na niebie i ziemi, wszelkie zapiski mówią o ich szacunku do przyrody (przyrody nie ludzi - powtarzam po raz kolejny) - nie piszę o UFO, tylko o człowieku - że stracił ten szacunek w średniowieczu. Jasne już? I czy jasne już że autor pisząc "od zarania dziejów" popełnił straszny błąd?
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 14 lut 2008, 12:38

Jakby co, to ja pisałem o okresie odkąd początek datuje nasza współczesna nieco fałszywa historia :) I szacunek do przyrody w kulturze Europejskiej (tej zachodniej) nie istniał o wiele wiele wcześniej mniej więcej odkąd plemiona szamańskie i druidzkie były wyżynane w pień...
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 14 lut 2008, 12:40

Najlepszą kulturą byli Indianie... mój tata zawsze mówił że chciałby być z nimi tam i w tym czasie...

Może był? :D

Ale ja wierzę że nic co się dzieje nie jest przypadkiem (mówię o kolonizacji)...

PS. The Doors "The End" to wszystko wam powie...
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 14 lut 2008, 21:14

Pax napisał(a):plemiona szamańskie i druidzkie


jakież to plemiona masz na myśli?
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 14 lut 2008, 21:32

leaozinho napisał(a):
Pax napisał(a):plemiona szamańskie i druidzkie


jakież to plemiona masz na myśli?


Celtyckie, starosłowiańskie, skandynawskie....
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 14 lut 2008, 21:48

A to ciekawe Pax ciekawe, takiej historii nie znałam :D
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 14 lut 2008, 22:16

Radunia napisał(a):A to ciekawe Pax ciekawe, takiej historii nie znałam :D


No w sumie to nie historia, tylko mój pogląd i nikomu go nie narzucam :wink:

Faktem jest jednak, że wiedza z zakresu zielarstwa u pradawnych słowian i celtów, oraz mineralogii w kulturach postkonfucjanizmu i dalekiego wschodu przekraczała współczesną jaką my dysponujemy... coraz więcej jest na to dowodów :)
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 14 lut 2008, 23:26

Jesli chodzi o wiedzę z zakresu zielarstwa to nie tylko pradawnych - ale się czepiam wiem. Ale skąś mnisi brali receptury na różne schorzenia - przesłuchując czarownice, czy czytając ich zeznania można się było wiele nauczyć...
A stosy płonęły jeszcze całkiem niedawno...
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 15 lut 2008, 10:47

Taka prawda, że przez rozkwit chrześcijaństwa (i tępienie wyżej wymienionych plemion słowiańskich, celtyckich itd.) zapomniano o wielu rzeczach, np kiedyś druidki (kurcze nazwy ich dobrze nie pamiętam ale to inna sprawa niz szamanizm) znały się dobrze na ziołach i na tych sprawach... ja myśle, że kiedyś mimo braku nowinek technologicznych (łaaał cep :P ) ludzie bardziej ujarzmili przyrodę niźli dzisiaj, umieli z nią współgrać, byli jej częścią i istotnie mieli o tym pojęcie. Wieki średnie przyniosły walkę o miłosierdzie boże, krucjaty itp. Wiedza tychże 'druidek' została zaprzepaszczona. Na discovery było :P . Ehh ile mądrości musiało zginąć.

Jaka przyszłość naszej cywilizacji? Zanim sie pozbierają (ludzie) będzie za późno. Środowisko jest masowo degradowane, musi zginąć kilka pokoleń (moi dziadkowie i rodzice którzy popierają palenie śmieci, odpadów plastików, wypalają trawe BEZ POTRZEBY) i zmienić się ten pochędożony system szkolnictwa aby z własnej inicjatywy większość tego zakichanego społeczeństwa walneła się w biret. Wiele spraw prostych do załatwienia - jakie mamy bezrobocie? Czy tym osobom do zasilku nie mozna dac 2 stowek, powiedzmy, i zająć ich konkretna pracą na rzecz swiata? Tyle zasobów przecie idzie na marne.. bohu kto rządzi tym światem;/. Liczę że sie to zmieni albo przyszłe pokolenie będzie miało ciężkie warunki do życia...
Ruszać się nie jestem w stanie choć chciałbym
Wygląda na to że jestem jak kamień bezwładny(..)
Czy to dzieje się naprawdę ziom?
Czy nie żyję i nie wyjdę już na zawsze stąd?
Avatar użytkownikaPL-ayeR Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 115
Dołączył(a): 14 lut 2008, 18:02
Lokalizacja: Maków k. Skierniewic
Droga życia: 7
Typ: Poprzednio 4w5, teraz 7w6?
Zodiak: Baran

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości