Psychologia, działanie mózgu.

ASMR

Post 13 paź 2013, 16:01

Naukowcy odkryli kolejny, tym razem niezwykle łatwy sposób na dojście do orgazmu. Najlepsze jest w nim to, że aby przeżyć prawdziwą, intensywną rozkosz, wcale nie trzeba uprawiać seksu!

ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response) to orgazm głowy, zwany również orgazmem mózgu. Jest to odczucie fizyczne, które polega na przyjemnym mrowieniu, rozpoczynającym się w okolicach czoła i przeszywającym kolejne partie ciała, biegnąc wzdłuż kręgosłupa. ASMR może być wywołany czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Co ciekawe, orgazm mózgu można wywołać np. za pomocą… szeptu.

Mimo że ASMR nie jest terminem uznanym medycznie czy naukowo, wielu psychologów potwierdza jego istnienie oraz określa źródła tego zjawiska. Niektórzy porównują je do synestezji – stanu, w którym doświadczenia jednego zmysłu (np. słuchu) wywołują doświadczenia charakterystyczne dla innych zmysłów.

Mark O’Connell, psychoterapeuta, który od dawna przygląda się temu zjawisku, uważa, że istnieje ścisły związek między ASMR a więzią dziecka z matką.

Zazwyczaj to kobiety używają szeptu i robią to w sposób spokojny i niezwykle zmysłowy. Przywodzi to skojarzenia z okresem niemowlęcym, w którym to matka z czułością szeptała do swojego zasypiającego maleństwa - tłumaczy O'Connell.

ASMR może wywołać również męski szept. Większość ludzi odbiera go jednak negatywnie, bowiem nie wydaje się on wiarygodny. Z tego też powodu rzadziej zdarza się, że ASMR wywołują mężczyźni.

W sieci można znaleźć wiele specjalnie wyreżyserowanych filmów, które pokazują, w jaki sposób szept może wywołać orgazm mózgu. Zazwyczaj występują w nich młode kobiety, które w odpowiedni sposób operują swoimi głosami. Nie wszyscy ludzie, którzy oglądają tego typu filmy, kierują się potrzebą przeżycia orgazmu mózgu. Zazwyczaj są to osoby, które chcą się po prostu zrelaksować, zaspokoić ciekawość, czy też wyciszyć się przed snem.
Poniżej prezentujemy przykładowe nagranie, które ma wywoływać ASMR.

http://www.youtube.com/watch?v=-lTZgfxOTL4

Źródło: http://bit.ly/144kY63

***

Najlepiej pewnie słuchać na słuchawkach. ;)
W krainie umysłu to,co uważa się za prawdę,jest nią lub staje się prawdą w granicach wyznaczonych przez doświadczenie.
Granice te są z kolei następnymi przekonaniami, które należy przekroczyć.
W krainie umysłu nie ma granic.

- John C.Lilly

http://www.bramaoswiecenia.pl
Avatar użytkownikaImplozja
Jedność poza granicami form.
 
Posty: 23
Dołączył(a): 29 wrz 2011, 10:16

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości