Nauki, pisma, przekazy Mistrzów, wiedza tajemna i drogi odkrywania Świadomości.

Cytaty ...

Post 29 gru 2005, 19:20

Interesuje mnie jakie są Wasze "ulubione" czy też dużo znaczące cytaty, z różnych Świętych Ksiąg, a może z jakiegoś innego źródła.
Prosił bym żeby je tu umieszczać, i napisać skąd ów słowa są wykorzystane. Zrobi się całkiem ciekawy zbiór, zapewne nie głupich słów... :)
Prosze równiez o nie komentowanie zadnych z cytatów i wpisywanie samych "Waszych" ulubionych czy najważniejszych "myśli", w tym temacie.
I Prosze adminów o dopilnowanie tego :>
Pozdrawiam :D.
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 29 gru 2005, 21:35

"Miłość wystarcza sama sobie. Gdy zawładnie jakimś sercem, skupia w sobie wszystkie inne uczucia. Dusza, która kocha. . . kocha i nie myśli o niczym innym."
[św.Bernard z Clairvaux]
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 30 gru 2005, 01:41

Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje.

[Paulo Coelho]
Avatar użytkownikaErAmon Mężczyzna
Szukam...
 
Posty: 85
Dołączył(a): 18 maja 2005, 14:57

Post 30 gru 2005, 15:56

Lepiej ucz się rzeczy pożytecznych niż podziwianych.
[św. Augustyn]
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 06 sty 2006, 12:58

Gdy oczyszczone zostaną wrota percepcji, wszystko ukaże się (...) takim, jakim jest, nieskończonym.
[William Blake]
Leo Mężczyzna
 
Posty: 6
Dołączył(a): 06 sty 2006, 11:07
Lokalizacja: silva-forum prv pl
Droga życia: 3
Zodiak: Koziorożec

Post 06 sty 2006, 15:22

Zgubne jest wszystko, co daje swobodę naszemu duchowi, nie dając nam władzy nad nami samymi.
[Johann Wolfgang von Goethe]
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 06 sty 2006, 15:49

Lucius Shepard "Zielony kocur diabła":

"Gibley podniósł się ze stołka. - Ty z nim gadaj, człowieku - powiedział do Mingolli, a wskazując cycatą dziwkę, dodał: - Ja tam zamierzam się wdrapać na ten Mount Silicon."

"Wojna jest operacją magiczną o olbrzymich proporcjach, przemieszczanie samolotów i pododdziałów wypisuje na obliczu rzeczywistości mistyczny znak, żeby przetwać musisz wykombinować swoją pozycję w ramach wzoru i odpowiednio do tego się zachować."

"I gdy Mingolla stał oczarowany w oleistym smrodliwym dymie barki, poczuł, że ma w sobie odpowiednik tego pięknego łukowatego kształtu, że on sam też jest gwałtownie urwaną droga. Poczuł przez to w sobie śmiałość do tego, aby dostrzegać pokrewieństwo między sobą a tym wyniosłym pięknem, a nawet przez moment pozwolił sobie wierzyć, że on też - co by sugerował pnący się w górę końcowy fragment mostu - ma swój punkt spełnienia leżący dalej niż ten, który zaplanowali architekci jego losu."

"Ale będę wracał na wypadek, gdybym znowuż miał fart. Bo to, co widziałem wczoraj wieczorem, jeśli nawet było złe, człowieku, to było tak kurewsko złe, że aż piękne."

"Śmierć tak ujawnia rzeczy najbardziej istotne, jak nie potrafi tego uczynić życie."

"Życie się po prostu nie wyłącza. Ono zanika. I ci ludzie wciąż żyją, choć to tylko życie utajone. Utajone życie życia."

"A przecież, gdybyś miał opłakiwać coś równie powszedniego, jak śmierć pojedynczego faceta, płakałbyś w każdą minutę dnia i jaką by to kreśliło przyszłość?"

"Logika nie jest tym co wojna wytwarza najobficiej."

"Wszystko jest niebezpieczne, kiedy szaleńcy wyrywają się na swobodę."

"O miłości nie miał dobrego zdania, świadom, jak bardzo uczucie to potrafi ogłupiać i ranić, choć, z drugiej strony, był zmuszony przyznawać, iż szaloeństwo i ból są dobrymi nauczycielami."

"Bierzesz ile potrzebujesz, i dajesz, ile możesz."

"Wydawało się, że ciągną za sobą noc, są niesieni delirycznym impetem, który Mingolli kojarzył się z motocyklowym szaleństwem na autostradzie, kiedy z aniołem siedzącym za plecami i fortuną pulsującą w żyłach człowiek gna w nicość, podąża szlakiem białych linni w stronę jakiegoś skrytego za horyzontem punktu zero, końca czarnej tęczy, gdzie wraki samochodów piętrzą się pod niebo, a uśmiechnięte trupy ociekają złocista krwią."

"Umysł nie jest czymś dojrzałym, rozwiniętym do końca, lecz gniazdem kawki pełnym błyskotek i kawałków szkła, pomiędzy którymi od czasu do czasu przeskakuje błysk, na ułąmek sekundy tworząc całość, iluzję człowieka z jego rozsądkiem, przekonaniami i emocjami."

"Prawdziwa miłość jest nieśmiertelna."

"Nie ma czegoś takiego jak przyczyna i skutek i na tym świecie wszystkie prawa poza jednym są gówno warte. Wszystko jest realne."

"Miłośc nie potrzebuje wielu ważkich powodów. Brak wiedzy stymuluje uczucia, najbardziej pociągające są rzeczy niezupełnie realne..."

"Podobnie jak miłość - nie potrzbuje żadnych uzasadnień prócz samiej siebie."

"Dzieła serca nie zniszczy żaden umysł."

"Jeśli długa gałąź, umierająca, sla jeszcze nie całkiem martwa, ma szansę wypuścić liść, zawsze wypuszcza go na samym końcu."

"Człowiek powinien coś czuć, kiedy kogoś zabija."

"Dobre intencje nie pomagają, kiedy człowiek jest aż takim dupkiem."

"Jak ktoś człowieka lekceważy, to zapomina o ostrożności."

"Cały swiat jest pułapką. Ty się natknąłeś na jedną z moich. Pozostałych, być może zdoąłsz uniknąć."

"Człowiek robi to, co nieuniknione, a potem musi żyć z konsekwencjami. Jeśli jednak rezultaty są dobre, wszystko inne można usprawiedliwić."

"Może i zwariowani. Ale żywi! Żywi! A w dzisiejszych czasach to jedyna forma zdrowia psychicznego godna uwagi."

"Człowiek musi wierzyć, że jest ktoś, kto wie, o co w tym wszystkim biega."

"Zaczynasz od tego, że chcesz rządzić światem, a w końcu marzysz tylko o tym, żeby się przed nim ukryć."

"Wszysto, co ludzie sobie cenią to kpina."

"Miłość jest cząstką obłędu."

"Czasem człowiek nie potrafi na bieżąco myśłeć o najważniejszych sprawach. Trzeba pozwolić, aż zmaleją w oddali."

"Żyj lub umrzyj, kochaj lub bądź przeklęty..."
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 12 sty 2006, 10:03

Twój oddech, bicie twojego serca, cyrkulacja krwi - to wszystko odbywa się poza twoją kontrolą. Natura wzięła te rzeczy w swoje ręce, gdyż na tobie nie można polegać - możesz zapomnieć i nie będzie już okazji by powiedzieć: O przepraszam, zapomniałem oddychać. Poproszę o jeszcze jedną szansę...

Ale medytacja nie jest częścią twojej biologii, fizjologii; nie jest częścią naturalnego, zwyczajnego procesu. Jeśli na zawsze chcesz pozostać taki jaki jesteś, może tak się stać - natura osiągnęła taki punkt ewolucji, że nie jest ci więcej nic potrzebne - jesteś doskonale wyposażony aby produkować dzieci, to wystarczy. Umrzesz, a potem twoje dzieci będą ciągnąć to dalej. Będą zajmować się takimi samymi głupotami jakimi zajmujesz się ty. Będą chodzić do kościoła, jakiś idiota będzie wygłaszał kazania... wszystko będzie po staremu - o to się nie musisz martwić.
[Osho]
:)
Avatar użytkownikaXoR Mężczyzna
 
Posty: 58
Dołączył(a): 06 lis 2005, 13:16
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Droga życia: 5
Typ: 5w4
Zodiak: Wodnik

Post 12 sty 2006, 17:57

"Nie szukaj w gwiazdach czy w planetach, ale szukaj w sbie samym"

(ze słownika do francuskiego :) Ne cherche pas dans les etoiles ou dans les planetes, mais cherche en toi meme)

"Miłość jest kluczem życia"

(to też znalazłam dziś w słowniku :) L'amour est la cle de la vie)
aselune
 

Post 13 sty 2006, 09:26

To nie miłość jest ślepa, lecz zazdrość.
[Laurence Durell]

Oblubienica: Przyłóż mię jako pieczęć do serca twego, jako pieczęć do ramienia twego; bo miłość jest mocna jak śmierć, a zazdrość twarda jak otchłań; pochodnie jej są z ognia i płomieni. Wody mnogie nie mogły ugasić miłości i rzeki nie zatopią jej; choćby człowiek dał za miłość wszystką majętność domu swego, wzgardzi nią jako nicością. Odpuszczone jej grzechy, których było wiele, bo wiele kochała.
[Biblia]
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 14 sty 2006, 12:01

"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. W nim było życie, a życie było światłością ludzi. A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła."
[Ew. św.Jana]

"Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą albo cymbałem brzmiącym. I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie a miłości bym nie miał, nic mi nie pomoże.
Miłość cierpliwa jest, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się, nie postęuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego, nie raduje się z niesprawiedliwości ale raduje się z prawdy, wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi. Miłość nigdy nie ustaje, bo jeśli są proroctwa, przeminą, jeśli języki, ustaną, jeśli widza, wniwecz się obróci."


[fragment hymnu o miłości św. Pawła (pewne przekłądy są jednak lepsze :P)]
aselune
 

Post 15 sty 2006, 14:34

WERNIKS WILLIAM WHARTON

"Mężczyźni są dla kobiet jak miejsca na parkingu. Mężczyzna bez kobiety jest jak dom bez okien."

"Zobaczyć w oczach kogoś bliskiego swoje własne marzenia i poszybować, odrywając się od ziemi."

"Leżę tutaj, płacząc samotnie w pajęczynie, suche pyłki płyną swobodnie w powietrzu bez owadów."

"Dążymy gdzieś, upadamy. Daremnie wypatrując na oślep śniegu. Niewiedza wyraża się w pogardzie, która jest kresem niewinności."

"Niemożliwe byłoby znalezienie drugiej pary tak różnych od siebie ludzi, którzy są dla siebie tak bardzo bliscy."

"Ciało i umysł postrzegają umysł poprzez ciało."

"Zaglądanie we własne wnętrze jest najtrudniejszą, a zarazem najbardziej satysfakcjonującą rzeczą, do jakiej zdolny jest człowiek."

"Tylko pustka w przestrzeni w kształcie mojego ciała wciąż wychodzi mi naprzeciw."

"Wszechogarniająca, wielka tajemnica - radość."

"Mężczyźni mają takie głupie życie, ciągle bronią swojej bezcennej nietykalności, śmiesznego terytorium."

"Kłamstwo odbija się w kłamstwie, tworząc coś, w co gotowi jesteśmy uwierzyć. Oczywiście, jeśłi jest się wierzącym. Wierzę, że wierzących brakuje nam coraz bardziej."

"Pożądam czegoś, co nie istnieje, a prawdopodobnie w ogóle nie powinno istnieć."

"Jesteśmy istotami ludzkimi, zdolnymi do popełniania błędów, skaczemy w luźnych wprawdzie, ale ograniczających nas skórach, starając się uczynić nasze błędy rzeczywistymi, naszymi własnymi."

"Upodobnij się do mnie, zostań! Powędrujemy razem, a potem rozstaniemy się, zabierając z sobą tylko wspomnienia."

"Nasze rozłąki. Sprawiamy jedynie, że powrót staje się jeszcze bardziej niemożliwy."

"Sporządź miksturę z uciszonych szeptów i wylej w kącie - smak woni."

"Tak trudno zrozumieć, kiedy nadchodzi pora, by poddać się i zacząć umierać."

"Czy wybaczymy sobie nasze drobne chwile? Drobne skazy w życiu, które tak dalekie jest od szczęścia."

"Czas przeznaczony każdemu... Przemierzamy nasze życie, minuty, godziny, dni, miesiące, lata, aż wydamy ostatnie tchnienie. Zatopieni we łzach."

"Trzeba się zgubić, aby odnaleźć siebie."

"Czas ucieka mi, niezależnie od tego, jak szybko ja uciekam przed nim."

"Jeśli jedzie się szybko, to nic się nie widzi, a skoro nic sie nie widzi, to po co jechać?"

"Łopatą mojego umysłu wyrównuję czas, wytyczając równo ścieżkę pomiędzy niebem i piekłem."

"Łzy, które zamurowaliśmy głęboko pod cembrowiną duszy."

"Brodze w kałuży powszednich ludzkich spraw. Potem odkrywam, że to jedna wielka sprawa. Samotny ocean."

"Śmierć to filiżanka kawy. Albo świt. Orgazm. Całe dobro, jekiego doznajemy w swym życiu. I całe zło. Takie jest życie. Taka śmierć."

"W kłótni przegrywają obie strony."

"Wielu ludzi wyciera sobie ramiona ciągłym oglądaniem się do tyłu."

"Żyjać powierzem, ścigając się ze światłem, lecę w przestrzeni. Wciaż oczy mam wygłodniałe."

"Źle jest żyć wyłącznie wśród rzeczy, które już dobrze się zna."

"Krwią, potem i łzami smarujemy osie karawanu, który wiezie nas na cmentarz. Nie ocaleje nic."

"Katolik, protestant, hinduista, muzułmanin, prawowierny żyd. Ale kim, u diabła, jesteś Ty?"

"Nasze wysiłki, marzenia, ideały, idee rozwiały się. Rozproszyły."

"Twoje ramiona bywają nieraz równie twarde jak kamień. Ale uważaj, by nie obsunęły się jak skała i nie stały się twoim nagrobkiem."

"Najlepsze lekarstwo przed kurarą - nagłe rozstanie, a potem wybuch śmiechu."

"Niewyraźna linia życia. Lina spleciona z nadziei. Poplątana. Wystrzępiona. Trzymamy się jej kurczowo. Aż do śmierci."

"Pożądanie jest silniejsze od wstrętu."

"Malowanie to radość pocałunku, oddechu, światła słonecznego, snu, wszystko to jest w tej pracy. Dostaję się do wnętrza, jest to wewnętrzność-zewnętrzność spełniającego się marzenia. To coś więcej niż radość, to ekstaza, jak łagodne pływaniew powietrzu, nad którym ma się całkowitą kontrolę."

"CZas to grząskie błocko. Przecieka przez palce. I wsysa jak bagno."

"Nic nie wspiera sukcesu tak bardzo jak sam sukces."

"szczęście jest jak dziurawe wiadro, które tak szybko przecieka."

"Otwieramy się jedynie, zamykając innych w naszych więzieniach."

"Byłem sławny, straciłem sławę. Gdy sława zbladła, z ramek wypadła, więc oprawiłem w ramki moje ideały."

"Koniec jest w początku, a początek może czekać na koniec, jeśli wierzy się w końce i początki."

"Odrzucając wszystkie szanse nierśmiertelności, pozwalam sobie na radość śmierci, grzech śmiertelny. Grę na śmierć i życie - o jeszcze jeden dzień."

"Nosimy siebie w sobie i wychodzimy tylko po to, by zabrać świat do środka."

"Nie zmienisz nic: czasu, życia, śmierci, miejsca urodzenia."

"Każdy kij dwa końce ma, rózwnież dystrybucja uczuć. Wychodzimy sobie naprzeciw niespiesznie, ale nie marnując czasu. W zamian oczekujemy zapłaty."

"Łzy - znaki przystankowe życia. Jak łatwo przeoczyć te łzy, które niczego nie powstrzymają, choć łatwo je powstrzymać."

"Jeśli nie umiesz porzucić swojej miłości, nie powinieneś posiadać miłości. Mówisz, że mógłbyś umrzeć z miłości. Wobec tego nie powinieneś żyć z nią."

"Porzuć wszystko, by mieć czas na wszystko."

"Twoje życie zależy od czułości twoich ust."

"Czasami ludzie robią rzeczy niemożliwe tylko po to, by udowodnić, że są możliwe."

"Igramy z losem. Gramy o wszystko, choć mamy niedużo do zyskania,a wiele do stracenia."

"Mam najwspanialsze, pieprzone życie, o jakim mógłbym marzyć! Nie potrafię nawet wyobrazić sobie, że mógłbym je poprawić."

"Myślę, że krzywdzę ludzi przez to tylko, że żyję, przez swoje szaleńcze przekonanie, że powinienem żyć tak, jak tego chcę, co jest okropnym gwałtem na wszystkich innych ludziach. Stanowię żywe zaprzeczenie ważnej części ludzkich oczekiwań wobec życia, stawiając sobie za cel swego istnienia nieprzewidywalność."
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 16 sty 2006, 11:08

„Jeżeli wybierzesz życie w ciele, trudne życie człowieka, który może poruszać się w czasie i przestrzeni, walcz o nie. Jeśli wolisz ludzką filozofię, podążaj ku mądrości, żeby nic nie mogło cię zranić. Mądrość to siła. Stwórz z siebie, kimkolwiek jesteś, istotę obdarzoną siłą. Ale wiedz jedno: wszystko pod słońcem jest spekulacją. Wszystkie mity, religie, filozofia, historia – to same kłamstwa.”
Anne Rice – „Pandora”

„Nie urodziło się takie stworzenie, które nie walczyłoby o swoje życie nawet wtedy, kiedy dla tego życia nie znajduje usprawiedliwienia.”
Anne Rice - „Królowa Potępionych”

„Piekło i Niebo – nasze przeznaczenie i nasz los.”
Anne Rice – „Wampir Lestat”

“Miarą mojej miłości do ciebie jest moja nienawiść. Czy wiesz, jak bardzo cię nienawidzę?”
Anne Rice – „Wywiad z Wampirem”

„Dobranoc słodki książę. Niech diabły kołyszą cię do snu.”
Anne Rice – „Wywiad z Wampirem”

„To, co można sobie wyobrazić, można też i rzeczywiście zrobić”
Anne Rice – „Wywiad z Wampirem”

„Jej usta były czerwone, jej spojrzenie wolne,
Jej loki złociste jak złoto,
Jej skóra była tak biała jak u trędowatej,
Nocną marą, życiem w śmierci była,
Która mrozi krew ludzką chłodem”
Anne Rice – „Wywiad z Wampirem”

„Gdy znalazłeś mnie wczoraj w nocy, jak mnie oceniłeś? Szłam samotna mostem nad Sekwaną, w ostatnim, niebezpiecznym mroku przed świtem.”
Anne Rice – „Pandora”

“Oczywiście, jak zwykle dał mi lalkę, replikę mnie samej, jak zawsze ubraną w replikę mojej najnowszej sukni. Nie ukrywa przede mną, że sprowadza te lalki z Francji. I co niby mam z nimi począć? Bawić się nimi, jakbym naprawdę była dzieckiem?”
Anne Rice – „Królowa Potępionych”

„Artyście oczywiście wszystko wolno, ale żaden artysta nigdy się nie ośmieli do takich granic, jak żywi ludzie.”
Andrzej Strug – „Chimera”

„Trzeba zwyrodnieć, aby móc zostać artystą.”
Władysław Stanisław Reymont

„Cóż za głupcy z tych śmiertelnych.”
Seneca – "Epistles, I, 3"

„Wy, którzy tu wchodzicie, porzućcie wszelką nadzieję.”
Dante Alighieri – „Boska Komedia”

„Poszedł szukać wolności tak drogiej, wiedząc kto dla niej wyrzeknie się życia.”
Dante Alighieri – „Boska Komedia”

„Styl jest w pewnym sensie niezdolnością do robienia czegoś inaczej.“
Jonathan Caroll – „Muzeum Psów”

“Niektórzy rodzą się dla słodkiej rozkoszy. Inni dla nieskończonych nocy.”
William Blake – „Auguries of Innocence”

„Nigdy nie masz możliwości, aby po raz drugi zrobić pierwsze wrażenie.”
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 16 sty 2006, 12:00

Szczęśliwy człowiek wznosi światło tam, gdzie panują ciemności.
[Phil Bosmans]

Tam, gdzie jaśnieje nawet najmniejszy płomyk nadziei, dostrzegalne jest światło z nieba.
[Ladislaus Boros]

Zbliżając się do Światła, dusza staje się światłością.
[Grzegorz z Nyssy, święty (335-399)]

Błogosławieni jesteście zwłaszcza wy, którzy umiecie rozpoznawać Pana we wszystkich spotykanych ludziach: znaleźliście prawdziwe światło i prawdziwy pokój.
[Błogosławieństwa z mądrością i humorem; ks. Tadeusz Fedorowicz]
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 17 sty 2006, 02:26

Umysł... może uczynić
z piekła niebo,
a z nieba piekło.

John Milton


To czym jesteś, jest tym coś uczynił,
to czym będziesz, jest tym co czynisz teraz.

Budda


W życiu codziennym ból jest nieunikniony,
lecz cierpienie to kwestia wyboru.

Dan Millman

[ Dodano: dzisiaj o godz. 2:31 am ]
Każde zjawisko na Ziemi jest parabolą,
a każda parabola otwartą bramą
przez którą dusza, jeśli jest gotowa,
potrafi wniknąć do wnętrza świata
gdzie ty i ja, dzień i noc, jesteśmy jednością.

Hermann Hesse
Avatar użytkownikamyake Kobieta
 
Posty: 79
Dołączył(a): 17 sty 2006, 01:55
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 7
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Mistrzowie, Nauka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron