Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Od czego zacząć?

Post 08 maja 2012, 17:51

Siemka, zaciekawiły mnie te świadome sny,moja przygoda z nimi zaczęła się 2 dni temu jak szukałem poradnika do robienia awatarów to spotkałem ten poradnik ^^ czytałem mnóstwo tego i wnioskuję, że w kolejności jest to tak:
pierw trzeba się nauczyć zapamiętywać sny (powtarzać sobie, że chcę je zapamiętać i mózg sobie tak uświadomi)
potem zrobić notatnik i zapisywać tam sny, następnie co ^^ ?
Windy Asta
Zjem ci kapcie !
 
Posty: 3
Dołączył(a): 08 maja 2012, 17:42

Re: Od czego zacząć?

Post 09 maja 2012, 11:13

Polecam robienie testów rzeczywistości. Najlepiej skorelować je z jakimś nawykiem np. jeśli palisz fajki ( oczywiście nie polecam trucia się nikotyną ;) )to za każdym razem kiedy zapalasz papierosa zadaj sobie pytanie czy teraz jesteś w śnie czy w rzeczywistości. Spróbuj wtedy sprawdzić czy to sen np. próbując przesunąć coś siłą woli ( w śnie najpewniej by się udało ). Kiedy tak popróbujesz i stwierdzisz, że to jednak nie sen zakończ formułką: "To jest rzeczywistość jednak kiedy następnym razem będę śnił zorientuję się, że to sen i odzyskam świadomość." Po paru tygodniach powinieneś zacząć miewać świadome sny.
"Bronią mistrza jest Transmutacja, a nie zarozumiały sprzeciw" Kybalion

http://wojtmucha.pl/?page_id=141 => Przypowieść na Twojego maila
http://wojtmucha.pl/?page_id=67 => Kurs medytacji i panowania nad umysłem
Avatar użytkownikaflywojt Mężczyzna
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 maja 2006, 13:49
Lokalizacja: Nysa

Re: Od czego zacząć?

Post 10 maja 2012, 13:35

a mogę też próbować w realu oddychać z zatkanym nosem ?:P bo też takie coś słyszałem, czyli mam robić ten test z nosem i zadawać sobie pytanie czy śnie ?:D nie rozumiem tego..
Windy Asta
Zjem ci kapcie !
 
Posty: 3
Dołączył(a): 08 maja 2012, 17:42

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron