Prądy religijne, wielkie religie i małe nurty. Sekty, założyciele, wiadomości.

Post 26 cze 2006, 11:18

Jej, nie ma mnie ledwo dwa dni....o on już wojuje.

macie jeszcze kilka książek do kolekcji:

Joanna, Ryszard Tomiccy - Drzewo życia
- wciagająca, polecam.

Aleksander Gieysztor - Mitologia Słowian
- trudna, jak dla mnie, cieżko przez nią przebrnąć.

K.Matyas - Nasze sioło. <--- tu sobie mozna poczytać o demonach wodnych, w jakie wierzyli

M. Sumcow - Boginki-Mamuny <--- o demonach wodnych, ktore przyjmuja postać kobiety :) czyli są najwredniejsze ;p

z tych czytałąm tylko fragmenty:

K.D. Lauszkin - Baba-Jaga i odnogie bogi
K. Moszyński - Kultura ludowa Słowian
S. Małkowski - O współczesnej formacji religijnej w Polsce
K. Zawistowicz-Adamska - Obrzedy zapustne (Wiedza i życie nr2 z 1933)


Pozdrawiam.

PS: tak, tam była ironia. #-o
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 26 cze 2006, 12:34

jarogniew napisał(a):ps Luke nie wiaz ze soba nazi skinow i narodowcow.... wiem ze nazizm jest bardziej lewicowy .. jak faszyzm:] zreszta sama nazwa narodowy SOCJALIZM juz cos mowi.....
pozatym nie bardzo rozumiem przeskok z "tradycji nazistowskiej" do "narodowcow" (jakbys sie troche orietowalem w tych ruchach to bys wiedzial ze "narodowcy" nie lubia nazistow oraz sa jaknajbardziej prawicowi np. Dmowski kim byl? nazista? =D> ) a tak wogole dziwny sposob udowodnienia za 88 jest niepatriotyczne... samo mowienie przez Polakow heil hitler jest niepatriotyczne...


Przepraszam w takim razie za wyciągnięcie pochopnych wniosków ;) ale o ile zadawałem się ze współczesnymi ruchami narodowymi to jednak pewna fascynacja Hitlerem niestety istnieje (szczególnie ze strony ONR), a nazi skiny przecież zawsze nadawali sobie miano narodowców i patriotów, wbrew temu co głosili więc i ich do tego zaliczam (swoją drogą to fascynujące jak narodowi socjaliści potrafią rzucać słowem "lewak" jako obelgą :lol: ). Widzę, że w końcu ktoś tutaj z kim można pogadać RACJONALNIE o polityce ;) .
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 26 cze 2006, 13:47

Luke_Nuke napisał(a):Przepraszam w takim razie za wyciągnięcie pochopnych wniosków ;) ale o ile zadawałem się ze współczesnymi ruchami narodowymi to jednak pewna fascynacja Hitlerem niestety istnieje (szczególnie ze strony ONR), a nazi skiny przecież zawsze nadawali sobie miano narodowców i patriotów, wbrew temu co głosili więc i ich do tego zaliczam (swoją drogą to fascynujące jak narodowi socjaliści potrafią rzucać słowem "lewak" jako obelgą :lol: ). Widzę, że w końcu ktoś tutaj z kim można pogadać RACJONALNIE o polityce ;) .


hej Luke!

wiesz nie będe sie z Tobą kłocił na temat fascynacji hitlerem przez ONRowców, których znałem.. szczerze mówiąc dość prawdopodbne.. u mnie "w środowisku" narodowcy - NR
niezbyt lubili się z nazi skinami - NS .. zresztą zauważyłem, że Ci drudzy byli inteligentniejsi.. i nie nazywali sie narodowcami.. wlasnie .rozdzielali sie , obydwie grupy roznily sie ubiorem.. emblematami etc .. oczywiscie do czasu bo jak jednych bylo 10 drugich 15 :D musieli sie polaczyc zeby moc klepac LEWAKOW <lol> (lepsze sa dresy z koszulka z che'guevera czy innym CCCP mowiace do metali..TY LEWAKU)

nie będe ukrywał, że sam prez pewien czas interesowalem sie nazizmem.. jednak teraz uważam, że byl to głupie ... dość nierealny system do wprowadzenia i pokojowego bytu.. wg. mnie oczywiście.. niektórzy mogą mieć inne zdanie...

zresztą nie wiem czy oglądałeś taki programik w TV o łysych NR właśnie, którzy pozdrawiali się wyciagnięciem prawej dłoni.. tłumacząc, że to wcale nie jest symbol nazi.. bo: (parafrazując) "gdy narodowcy skladali tak hold Dmowskiemu , na grobie.. gdyby ktoś powiedział, że sa nazistami odrazu by dostał przeklep"

Więc zależnie od grupy może być róznie.. jednak ja bym rozdzielil te dwie grupy : NS i NR
kolejna roznica moze byc to ze NR sa katoliccy a NS juz nie bardzo czasami namwet sa bardzo antychrzescijanscy (wiadomo Jezus Zyd :shock: )


zreszta wogole zadna osoba fascynaujac sie hitlerem - wielbiaca go i jego "instytsucje" nie jest patriota...

zreszta txt o krwii .. tez jest dla mnie juz glupi.. za dlugo krew sie mieszala zeby teraz znalezc kogos "czystego"

czy jakos tak, sry za nie skladne zdania i jakies glupoty;P ale nie spie od wczoraj:D

pozdro
Avatar użytkownikajarogniew Mężczyzna
 
Posty: 8
Dołączył(a): 08 gru 2005, 23:39
Droga życia: 4

Post 26 cze 2006, 17:10

jarogniew napisał(a):oczywiscie do czasu bo jak jednych bylo 10 drugich 15 musieli sie polaczyc zeby moc klepac LEWAKOW <lol>


Mi się podoba taktyka w 15 na jednego czarnego - bronić honoru aryjskiego :D .


jarogniew napisał(a):zresztą nie wiem czy oglądałeś taki programik w TV o łysych NR właśnie, którzy pozdrawiali się wyciagnięciem prawej dłoni..


ONR (to przedkomunistyczne) pozdrawiało się tak jeszcze przed Hitlerowskimi zbrodniami, to gest bardzo silnie związany z patriotyzmem tak naprawdę i dopiero przez Hitlera nabrał pejoratywnego znaczenia (chociaż ONR Falanga to podpadała już pod organizację terrorystyczną :P ).


jarogniew napisał(a):(wiadomo Jezus Zyd )


Na forum Młodzieży Wszechpolskiej była swego czasu gorąca dyskusja czy Jezus faktycznie był żydem :D :D .

[Schodzicie panowie, oj schodzicie z tematu. ;) - Nazcain]
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Religie i wierzenia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron