Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Witam. Wiem, że to może nie ten dział, lecz chciałem podzielić się moim ostatnim snem. Mianowicie wczoraj w nocy, nad ranem, po wielu wcześniejszych przebudzeniach, doświadczyłem czegoś niesamowitego. Z całości snu pamiętam niewiele, zwłaszcza, że zaraz zaczął się następny, wiec zlewają mi się one. W każdym razie. W moim śnie byłem nieprzytomny, lub "półprzytomny" w znaczeniu czysto fizycznym (cegłówka w głowe). Pewnie jestem tego, bo pamiętam początek snu, jak i to, że byli ze mną inni ludzie obecni. Gdy prawie straciłem przytomność, poczułem "obecność" drugiej osoby, która to bez żadnej mojej ingerencji czy pomocy porozumiała się ze mną pozazmysłowo. Najprościej usłyszałem głos, inny niż mój i określonej osoby(wiedziałem kto to), w mojej głowie jak mój własny. Rozumiem że to może nie być nic niezwykłego, ale to czym chciałem się podzielić, to odczucie jakie miałem przy tym. Było to uczucie błogości, szczęścia i podniecenia(nie seksualnego). Uczycie jedności, lecz jednak tożsamości, uczucie które do tej pory wspominam. Błogie szczęście. Może to jest odpowiedź na ułomność postrzegania tylko swojej jaźni, nie wiem. W każdym razie czekam na opinie. BTW nie praktykuje świadomych snów, levelowania, astrali, nie biorę narkotyków. Fantasy i sci-fi to mój chleb powszedni. Pozdrawiam
Dziadu00
Dziadek
 
Imię: Grzegorz
Posty: 1
Dołączył(a): 31 mar 2012, 02:38
Droga życia: 8
Typ: Dzik
Zodiak: Bliźniak
Głosy w snach to bardzo częste zjawisko - to po prostu komunikacja na innym poziomie świadomości. Większość ludzi nie pamięta swoich rozmów lub nauk uzyskiwanych w czasie snów, ale to nie znaczy, że nie istnieją.

Poziom astralny ma zupełnie inną charakterystykę niż poziom fizyczny, dlatego jego naturą są raczej odczucia, emocje i wibracje - nie jest to "twarda" rzeczywistość jak na planie materii.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
to po prostu komunikacja na innym poziomie świadomości.

Hmm piszesz to tak jak byś był pewny tego co mówisz.
Tak samo jak bym napisał że Bóg istnieje.
Być może. Nie podważam kogoś przekonań jednak temat jest dość "niejasny".

Proste wyjaśnienie logiczne.
Sen nie uznaje krytycyzmu a odczucia są wyolbrzymione lub niewłaściwe.
Sen obojętnie jaki by był i cokolwiek by się w nim nie działo powoduje głębokie przeżycia.
Przykład mój sen.
Wojna dostaje prosto z kałasznikowa między żebra seriami co ciekawe nie chce się budzić bo nigdy nie czułem takiej przyjemności jak te kulki które mnie dziurawią.
Nie wież snom bo sny to oszuści uczuć, korzystaj z snów i ciesz się tym że możesz ich doświadczać.
papux
 
Imię: Kuba
Posty: 26
Dołączył(a): 12 lis 2011, 18:51
Droga życia: 33
Zodiak: Ryby
papux napisał(a):
to po prostu komunikacja na innym poziomie świadomości.

Hmm piszesz to tak jak byś był pewny tego co mówisz.
Tak samo jak bym napisał że Bóg istnieje.
Być może. Nie podważam kogoś przekonań jednak temat jest dość "niejasny".

Proste wyjaśnienie logiczne.
Sen nie uznaje krytycyzmu a odczucia są wyolbrzymione lub niewłaściwe.
Sen obojętnie jaki by był i cokolwiek by się w nim nie działo powoduje głębokie przeżycia.
Przykład mój sen.
Wojna dostaje prosto z kałasznikowa między żebra seriami co ciekawe nie chce się budzić bo nigdy nie czułem takiej przyjemności jak te kulki które mnie dziurawią.
Nie wież snom bo sny to oszuści uczuć, korzystaj z snów i ciesz się tym że możesz ich doświadczać.

:) Temat-rzeka, wielokrotnie poruszany na forum. Wszystko można zakwestionować, także naukę. A to prowadzi nas do filozofii, którą masowo zaczęli uprawiać ostatnio fizycy. Zainteresowani tzw. rzeczywistością i jej naturą mogą zadać sobie pytanie: czemu?

Mam nieodparte wrażenie, że to forum zaczyna od jakiegoś czasu "zjadać własny ogon".
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
no i jestem w d... właśnie mnie uświadomiłeś że oprócz tego że od 5 roku życia wiedziałam co będzie się dziać kogo spotkam, co będzie w jajku niespodziance lub co się złego przydarzy w mojej rodzinie, prócz tego że mam paraliż przysenny to jeszcze te durne zdania podczas snu... które okazują się z reguły pasujące do snów domowników, tj to oczym śnią jeśli z kimś rozmawiają to to słysze :(
ja to chyba na psychiatrii powinnam wylądować od pół roku dopiero znalazłam wasze forum i jestem załamana bo jak sięgam pamięcią wstecz to miałąm10000 takich dziwnych sytuacji zdażeń widziadła itp nawet raz gtrafiłam 5 w lotto bo wiedziałam co będzie a 4 zdażają mi się co 3 tyg :) tylko taki plus że nie trzeba pracować:)
po za tym jednym + jest 1000 minusów, ludzi przyciągam nie wiem czym faceci się o mnie zaboijają. panienki liczą na bóg wie co dostaje mnustwo prezentów z byle powodu nawet od obcych. Zawsze ktoś się do mnie przykleja z byle poiwodu licząc na nie wiem co. W sumie też mój błąd że nigdy nie przeszłąm koło ludźkiej krzywdy obojętnie, zawsze pomagałam nawet swoim kosztem. Czy możliwe że to co robimy dobrego wraca do nas ze zdwojoną siłą i jak będę zajebiście chamska to ci ludzie przestaną mnie gnębić zadręczać i będę mieć czas dla siebie??? co mam robić wyjechać czy jak żeby mieć spokój??> Sorki za błędy ale mam dysortografie i nie wstydze się tego to też nie poprawiam bo szkoda mi życia ;0
agatusia000
paraliż senny
 
Imię: Agata
Posty: 3
Dołączył(a): 24 sty 2012, 11:07
Droga życia: 6
Zodiak: Lew
hahaha,
wiedziałaś co będzie w jajku niespodziance...
Zabawne :D

"Córeczko, zrobiłam Ci niespodziankę..."
"wiem mamusiu"

;-)

a tak w ogóle to skończ z tym totkiem i zabierz się za uczciwą prace a nie odbierasz mi moje 4ki :-)

Pomaganie innym swoim kosztem a później użalanie się nad sobą i innymi /+żal do osób którym się pomogło(?)/ jest najdziwniejszą formą agresji z jaką się spotkałem w swoim życiu.

Po co masz być chamska?, wystarczy szczypta asertywności i silnej woli.
W czym problem?

Ale żeby nie było to trochę Ci współczuje sytuacji i niektórych problemów.
Poradzisz jednak :-)
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27
Nie rozumiem czemu widzisz tyle pozytywnych aspektów i zdolności jako negatywne.
Masa ludzi chciałby mieć jakieś specjalne zdolności - ty je masz.
To że ludzie do ciebie lgną? To dobrze.
Jedyne czego się trzeba nauczyć - czego większość z nas musi się nauczyć, to żeby nie robić ludziom dobrze kosztem samego siebie...
Trening asertywności.
I trening pozytywnego patrzenia na życie.
Co jest tak na prawdę takie złe twoim zdaniem w twoim życiu?
Prekognicja to piękna zdolność. Kiedy nauczy się ją kontrolować można osiągnąć ogromną ilość rzeczy (bo to nie prawda że przyszłości się nie da zmienić - widzi się tylko przyszłość jaka będzie jeśli się niczego nie zmieni)...
A to że widzisz o czym śnią inni, to się nazywa dreamwalking. Też piękna umiejętność. Niektórzy mówią że udało im się nawet poprzez czyjeś sny wyleczyć go z problemów psychicznych - więc można generalnie pomagać ludziom... Poza tym zmieniając ich sny na lepsze, ładniejsze można wpłynąć pozytywnie na ich humor chociażby i samopoczucie... Już tylko widząc sny można się wiele o kimś nauczyć, lepiej go zrozumieć...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Interpretacja snów ma to do siebie , że każdy powinnien sam je interpretować ale czasem jest dobrze poddać sie sugesti.

po pierwsze trzeba odróżniać sny , mozna je dzielić i przyporządkowywać łaczyć z wydarzeniami z życia przeżyciami tym co dzieje sie podczas medytacji czy wychodzeniu z ciała oraz kontemplacji każde to doświadczenie pozostawia ślad w naszej podswiadomości która jest czysto obiektywna , patrząc się na butelkę świadomie widzisz jej kształt kolor zawartośc możesz poczuc jej temperature przywołać myśli związane z wodą natomiast podświadomość widzi i koduje to wszystko co jest w koło tej butelki wszystkie inne kształty przedmioty z najdrobniejszymi szczególami.podświadomośc może się też do Ciebie zwracać za pomocą snów we wszelakiej formie np: anioła boga głosu starca w zależności jaki program jest w niej wgrany jaką postać czy też byt przez wiele lat zakodowałeś sobie jako dobrą egzystencje. więc patrząc na to co napisałeś mogą to być jaies emocjonalne wydarzenia z ostatniego czasu odzwierciedlane przez Twoją podświadomość , dziewczyna do której coś czujesz ale nie możesz z nią być incydent z przeszłości , ostrzeżenie gdyż dla świadomości nie istnieje oś czasu po której porusza się świadomośc lub może to być channeling , komunikacja z jakimiś bytami efekt medytacji lub jakiś przełom.Teraz to Ty musisz zadać sobie pytanie co Ty czujesz , czym to dla Ciebie było znasz na to odpowiedz tylko wystarczy troche kontemplacji , pomysłowości i poszperania :)

Pozdrawiam.
NeverMind13
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 kwi 2012, 18:10

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron